wtorek, 5 sierpnia 2014

KATARZYNA WICIAK, KINGA ZIELKE. Ubrania. Moda. Styl

Chłopacy może rzadziej mają ten problem, ale niejedna dziewczyna stając rano przed szafą zadaje pytanie: W co się ubrać? Przeważnie kończy się to przymierzaniem piętnastu zestawów ubrań, z czego i tak wybierzemy ten pierwszy (niestety też znam ten ból).

A teraz podamy kilka przykładów mody młodzieżowej w różnych szkołach. Od razu na początku pragnę zaznaczyć, że w temacie mody jestem kompletnym laikiem. Mówiąc prosto z mostu, **** mnie ona obchodzi, ale jak mus to mus.


Na początek - mundurki ;/

Te znienawidzone przez nasz szmaty (jeszcze pamiętam, jak w podstawówce je nazywaliśmy ^.^) Nikt chyba nie lubił ich nosić. Ja osobiście odczuwałam, że tłamsi to naszą indywidualność. Wszyscy wyglądali tak samo, a wyjaśnienie, że wychodzi taniej chodzić do szkoły w mundurku niż bez to wielkie kłamstwo (płacić prawie sto złotych za coś, co przypominało worek po ziemniakach i już po kilku dniach szły szwy oraz odpadały guziki? - no bez przesady, to już lepiej samemu uszyć).

W naszej szkole na szczęście już nie ma mundurków (w podstawówce się trzeba było tylko przemęczyć), jednak w niektórych placówkach wciąż funkcjonują. Dla przykładu te oto niebieskie. W oczy rzuca się ich prostota, która mocno kontrastuje z mundurkami zagranicznymi. Jednak chcąc czy nie musimy przyznać, że nie są aż tak złe.

Uff... przebrnęliśmy przez ten ciężki temat. Przejdźmy do naszego codziennego ubioru.
Większość nastolatek (mam tu namyśli płeć piękną :P) preferuje jeansy i trampki. A góra? Hmm - luźny top, koszula albo sweter.. Dla przykładu może być taki, jak ma dziewczyna na zdjęciu. Rzadziej pojawiają się spódniczki, tuniki lub sukienki. Chyba z tego powodu, że do szkoły są mało wygodne. Pomyślmy teraz o dodatkach. Raczej jest to biżuteria. Wisiorki, kolczyki lub bransoletki. Często są też jakieś chusty (arafatki lub apaszki). Ale kapelusz? ...To istny biały kruk. Jednak jeśli pasuje do stroju, to czemu nie?To teraz chłopcy ^.^ Hmm. Podobnie jak dziewczyny. Jakiś T-shirt i jeansy, a wszystko dopełnia bluza. Niektórzy ubierają się ostrzej. Np. glany oraz koszulka z logiem ulubionego zespołu (osobiście bardzo lubię taki styl. Ostatnio też często widzi się poprzekłuwane wargi, brwi itp. Jak można zobaczyć na zdjęciu, koleś ma aż sześć kolczyków, co według mnie wygląda ****** w połączeniu z jego nietuzinkową fryzurą. Oczywiście do tego wisior :D
I to tyle o modzie w Sql. Każdy jest inny i nosi, co lubi. Przyjrzyjcie się uważnie waszemu otoczeniu, może i wy dostrzeżecie ciekawie ubranych ludzi dookoła was.

- Co to sql?
- szkoła --> school --> sql. Rozumie już Pan?

Kasia WiciakLuźne podejście do życia

Jak widać, każdy ma swój styl. Jedni są Emo, metal lub punk, inni wybierają nieco mniej odznaczający się strój. Zależy im na skromności, wygodzie i niewyróżnianiu się z tłumu. Dziewczyna wyraźnie zaprzecza tej zasadzie. Wygląda modnie i dziewczęco, a co najważniejsze, jest sobą. Do zwykłego T-shirtu i jeansów dodała kolorową koszulę oraz popularne wśród młodzieży buty. Nie zapomniała również o dodatkach takich jak bransoletki czy modny kapelusz. Chłopak dzięki irokezowi i licznym kolczykom wyraża nieco buntowniczy styl, ale również modny. Oryginalną fryzurę i biżuterię połączył ze swobodną koszulką. Jego strój przedstawia luźne podejście do życia. W wielu szkołach podstawowym, aczkolwiek zazwyczaj niezbyt lubianym przez uczniów ubiorem jest mundurek. Może to być bluza, koszula lub jak widać na zdjęciu kamizelka. Taki ubiór pokazuje szacunek do szkoły i równość wśród młodych. Każdy ma prawo nosić to co chce i czuć się swobodnie. Tak jak u tych ludzi strój powinien wyrażać nas i nasz charakter.
Kinga Zielke

Tekst zamieszczony 13.05.2012 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz