wtorek, 5 sierpnia 2014

T.LOVE i Budka Suflera na Festiwalu Gospel w Gniewie
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce, które zgromadziło wokół siebie liczną publiczność z najróżniejszych stron świata. Na to duchowe i muzyczne wydarzenie zapraszamy do Gniewu w dniach od 12 do 17 sierpnia 2014 r.

Czego możemy się spodziewać podczas tegorocznego festiwalu? - Rozpoczniemy go plenerową mszą świętą, tak też pierwszy dzień spędzimy bardziej modlitewnie.
Wieczorem 15 sierpnia, kiedy będzie miał miejsce I koncert festiwalowy, wystąpią zespoły Kanaan i Zespół 33. Drugiego dnia usłyszymy Claret Gospel Choir, Gabrielę Gąsior & Holy Noiz oraz T. Love. Trzeciego zaś dnia publiczności zaprezentują się Chór powarsztatowy i Budka Suflera - zaprasza na festiwal prekursor festiwalu ks. Zdzisław Ossowski.

Ostatni z koncertów odbędzie się w ramach pożegnalnej trasy koncertowej Budki Suflera, który w tym roku wieńczy 40-letnią działalność muzyczną. Będzie to więc niepowtarzalna okazja, by właśnie w Gniewie, w scenerii gniewskiego zamku usłyszeć zespół na żywo po raz ostatni.

Organizatorami XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, Camp Meeting Gniew są: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Spółka Zamek Gniew.
Partnerem wydarzenia są: Grupa LOTOS i Totalizator Sportowy Właściciel Marki Lotto
Sponsorzy strategiczni festiwalu: Grupa Energa i PGNiG
Patronat medialny: Gość niedzielny, Radio Gdańsk, Radio Głos, TVP Gdańsk

HISTORIA
Festiwal nieprzerwanie od roku 1997 odbywał się w miejscowości Osiek. Pomysłodawcą i twórcą przedsięwzięcia jest proboszcz parafii pw. św. Rocha w Osieku ks. dr Zdzisław Ossowski. W latach 1997-1999 organizacją zajmowały się wspólnie parafia pw. św. Rocha oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Krakowie. W tym czasie koncerty festiwalowe odbywały się pod egidą Festiwalu Muzyki Country Ciemnogród, organizowanego przez Wojciecha Cejrowskiego.
Od roku 2000 organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel z siedzibą w Osieku. Obecnie zasięg imprezy nie ogranicza się do jednej miejscowości - festiwalowe koncerty odbywają się również w Gdańsku czy Malborku. W 2012 roku stowarzyszenie postanowiło przenieść imprezę, a na miejsce wydarzenia wybrano Gniew. - To była idealna decyzja dla gospelu. Lepszej współpracy z samorządem, burmistrz Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską, zamkiem nie można było sobie wymarzyć. Gniew to znakomita baza kwaterunkowa. Ponadto scenografia i atmosfera zamku są niepowtarzalne, dodają uroku całości. Po prostu pięknie tu być - mówi ksiądz Ossowski.
JAK DOJECHAĆ NA FESTIWAL?
Gniew położony jest w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim przy drodze krajowej nr 91 łączącej Gdańsk z Toruniem. Jak zawsze najlepiej i najwygodniej wybrać się samochodem. Ci, którzy zdecydują się na taką formę, problemu mieć nie powinni. W nawigację GPS wystarczy wpisać kod pocztowy 83-140 i ruszyć w drogę.
Będą zapewne też tacy, którzy wybiorą inny środek transportu, jak np. autobus. Tu też można sobie świetnie poradzić, bo do Gniewu dojechać można z Tczewa, Kwidzyna, Trójmiasta, Grudziądza, Brodnicy, Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Lipna, Torunia czy Włocławka. Najprościej wpisać w internetową wyszukiwarkę rozkładów jazdy PKS miejsce, z którego wyjeżdżamy oraz cel naszej podróży (http://www.e-podroznik.pl). Rozkład jazdy autobusów z Tczewa do i z Gniewu znajdą państwo natomiast tutaj: http://www.latocha.pl/rozklad.

Referat Promocji i Informacji UMiG Gniew

tel. 58 535 40 21

T.LOVE i Budka Suflera na Festiwalu Gospel w Gniewie - pdf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz