niedziela, 24 sierpnia 2014

Rewelacyjne zdjęcie (z Hallerem?), ale to nie jest w Kocborowie!Regina Sikorska przysłała mi kapitalne zdjęcie z adnotacją "Kocborowo" (dziękuję, Regino!), ale zaraz gdy je otworzyłem, tknęło mnie, że coś tu nie pasuje.
Znam każde drzwi wejściowe do budynków Kocborowa (tzn. tego kiedyś, jeszcze osobnego miasteczka) i nie mogłem drzwi tych ze zdjęcia jakoś przypasować. Żeby się upewnić, pojechałem dziś i zrobiłem fotki. I faktycznie, nie ma takiego wejścia z podwójnym oknem nad drzwiami, bogatsze są też w Kocborowie paski i ozdóbki z glazurowanej cegły, a sama cegła chyba też lepiej wypalona, budynek na nadesłanym zdjęciu jest znacznie szerszy niż te mieszkalne przy szpitalu (budynki szpitalne nie wchodzą w grę). Jeżeli jest to Starogard, to być może Stado Ogierów. A zgromadzeni? Chyba "Sokół". Jacyś bardzo ważni, gdyż na ziemi położono wielki dywan. A po prawej w pierwszym rzędzie - czy nie generał Józef Haller? Wzywam historyków do odpowiedzi!


Czy ten po prawej stronie to nie generał Haller? Porównajmy z zdjęciem z materiału gen. Haller na Rynku w Starogardzie (niżej). Zdaje się, że to on.C.d. zdjęcia:)
Drzwi, obramowanie i okna na poniżej zamieszczonych zdjęciach różnią od tych na starym zdjęciu.

Ładna weranda przy jednym z budynków.

Tadeusz Majewski
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz