środa, 2 września 2009

Inauguracja roku szkolnego w Borzechowie

1 września 2009r w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie odbyła się inauguracja roku szkolnego rozpoczęta uroczystą Mszą Świętą celebrowaną przez ks. Adama Kapelusza.


Ksiądz podczas kazania nawiązał do minionych wakacji i życzył zarówno uczniom jak i nauczycielom owocnej pracy w nowym roku szkolnym. Na zakończenie mszy ks. proboszcz uroczyście pobłogosławił uczniów rozpoczynających naukę w klasie zerowej i pierwszej wraz z ich tornistrami i przyborami szkolnymi.


Po Mszy Świętej uczniowie udali się do szkoły na uroczystą akademię, która składała się z dwóch części.

Pierwsza część poświęcona była 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przy dźwiękach huku bomb wysłuchano wierszy i piosenek wojennych. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą Leona Wieczorka, byłego kierownika szkoły, który został zamordowany w Lesie Szpęgawskim w pierwszych dniach wojny.

W drugiej części akademii pożegnano wakacje i przywitano nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Maria Tomana powitała wszystkich bardzo gorąco, szczególnie maluchów, którzy pierwszy raz przyszli do szkoły. Następnie zapoznała wszystkich z planem pracy na rok szkolny 2009/2010.

Po akademii uczniowie udali się do klas na pierwsze spotkania z wychowawcami.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz