sobota, 5 września 2009

Z Policji - przedstawicielka pośrednictwa kredytowego przywłaszczyła 26 tys. zł

4.09. Starogard Gdański - ukradł portfel

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który na początku września br. na terenie jednego z zakładów usługowych ukradł pozostawiony w szatni portfel. Jak ustalili funkcjonariusze, kradzione pieniądze wydał, a dokumenty wrzucił do skrzynki na listy. Za kradzież grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

W środę dyżurny starogardzkiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło w szatni jednego z zakładów usługowych. Z informacji wynikało, że ktoś ukradł portfel pozostawiony na szafce odzieżowej.

Pracujący nad tą sprawą policjanci wytypowali sprawcę i zatrzymali byłego pracownika firmy. Śledczy ustalili, że 46-latek kradzione pieniądze w wysokości 170 zł wydał na alkohol i opłaty, a znajdujące się w portfelu dokumenty wrzucił do skrzynki na listy.

Za kradzież grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Starogard Gdański - przedstawicielka pośrednictwa kredytowego przywłaszczyła 26 tys. zł

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego ustalili, że przedstawicielka jednej z firm świadczących krótkoterminowe pożyczki, przywłaszczyła pieniądze swoich klientów. Mieszkanka powiatu starogardzkiego nie rozliczała się z pracodawcą za pobrane raty oraz sfałszowała dwie umowy kredytowe. W ten sposób kobieta przywłaszczyła sobie prawie 26 tysięcy złotych.

W niespełna 3 lata przedstawicielka pośrednictwa kredytowego przywłaszczyła sobie pieniądze w kwocie około 26 tys. zł. Jak ustalili kryminalni ze starogardzkiej komendy, 46-letnia kobieta zatrudniona była jako przedstawicielka jednej z firm świadczących krótkoterminowe pożyczki i nie rozliczała się ze swoim pracodawcą za pobrane raty kredytów. Ponadto wyszło na jaw, że nieuczciwa pracownica wykorzystała zdobyte wcześniej dane klientów i wypełniając odpowiednie formularze sfałszowała dwie umowy pożyczkowe. Zdobyte w ten sposób pieniądze wykorzystywała na prywatne potrzeby.

Niebawem mieszkanka powiatu starogardzkiego stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

Przywłaszczenie powierzonych pieniędzy zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Taką samą karę może orzec sąd za sfałszowanie umowy kredytowej.

1.09. Starogard Gdański - areszt i dozór za kradzieże, usiłowanie rozboju i paserstwo

Postanowienie sądu o 2 miesiącach aresztu i dozorze policyjnym to efekt pracy funkcjonariuszy ze Starogardu Gdańskiego, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat podejrzanych o usiłowanie rozboju na 80-letniej kobiecie. Ponadto 25-latek w sierpniu br. ukradł 4 zaparkowane na terenie miasta samochody, a jego o rok młodszy wspólnik pomagał mu w ukryciu skradzionego auta i pochodzących z kradzieży rzeczy. Zatrzymane osoby niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za rozbój, kradzieże i paserstwo.

Dwóch zatrzymanych za rozbój mężczyzn oraz odzyskane samochody to efekt pracy śledczych i kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego.

Wczoraj Sąd zadecydował o aresztowaniu na 2 miesiące 25-letniego mieszkańca miasta, który podejrzany jest o usiłowanie rozboju na 80-letniej kobiecie. Ponadto ten sam mężczyzna w sierpniu br. ukradł aż 4 zaparkowane na terenie Starogardu volkswageny.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn został objęty dozorem policyjnym. 24-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju, a także paserstwa polegającego na pomocy w ukryciu samochodu, jak i przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Usiłowanie rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności, kradzież pojazdu do 10 lat, a ukrywanie rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego do 5 lat pozbawienia wolności.


mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz