niedziela, 13 września 2009

Z Policji - Zatrzymano kolejne poszukiwane osoby. 11.09.2009

11.09.2009 Starogard Gdański - odpowie za kradzież drzewa i złamanie zakazu sądowegoWczoraj policjanci z Kalisk zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy z przyczepą, na której przewożone było skradzione z lasu drzewo. Dodatkowo okazało się, że traktorzysta miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Wczoraj po południu policjanci z Kalisk na drodze prowadzącej do miejscowości Czarne zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy, którym kierował 48-letni mieszkaniec gminy Zblewo.

Podczas kontroli okazało się, że na przyczepie przewożone jest skradzione z lasu drewno, a traktorzysta ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za kradzież drewna grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W takim przypadku Sąd orzeka również nawiązkę w wysokości podwójnej wartości skradzionego drzewa. Dodatkowo 48-latek odpowie za załamanie sądowego zakazu. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Starogard Gdański - zatrzymano kolejne poszukiwane osobyWczoraj na terenie powiatu starogardzkiego ujęto 3 kolejne poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn trafiło do aresztu śledczego, a trzeci poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu. Do tych zatrzymań przyczynili się funkcjonariusze ze Zblewa, miejscowi kryminalni oraz patrol drogówki.Wczoraj po południu policjanci z posterunku w Zblewie, patrol drogówki i kryminalni ze Starogardu zatrzymali kolejne 3 poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Jako pierwsi wykazali się kryminalni, którzy zatrzymali 18-letniego mieszkańca Starogardu. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd i zgodnie z wydanym nakazem trafił do aresztu śledczego.

Kolejna zatrzymana osoba to 57-letni mieszkaniec gminy Zblewo. Mężczyzna został ujęty przez miejscowych policjantów i również osadzony został w areszcie.

Do ostatniego zatrzymania doszło ok. godz. 23.00 na ulicy Zblewskiej w Starogardzie, podczas kontroli drogowej fiata doblo. Gdy policjanci z drogówki sprawdzili policyjne kartoteki okazało się, że kierujący tym autem 52-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego poszukiwany przez gdańską prokuraturę.

Są to kolejne w tym tygodniu pozytywnie zakończone przez policję poszukiwania. Trzy dni temu starogardzcy kryminalni oraz funkcjonariusze ze Skarszew również zatrzymali aż 3 ukrywających się przed temidą mieszkańców powiatu.

mł. asp. Marcin Kunka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz