czwartek, 10 września 2009

Z Policji. Starogard - wyłowili z rzeki osobowego opla i inne

10.09.2009 Starogard Gdański - wyłowili z rzeki osobowego opla


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności związane z zatopieniem osobowego opla w przepływającej przez miasto rzece Wierzycy. Jak się okazało po wyłowieniu, na szczęście wewnątrz samochodu nie było żadnych osób.

Dzisiaj nad ranem dyżurny starogardzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zatopionym na dnie rzeki Wierzycy samochodzie. O nietypowym znalezisku policja została poinformowana przez osobę, która przechodziła przez park i zauważyła zanurzony w wodzie dach samochodu. Osobowy opel znajdował się w pobliżu kładki dla pieszych prowadzącej z parku w kierunku ul. Chopina.

Podejrzewając, że wewnątrz auta mogą znajdować się ludzie, dyżurny skierował we wskazany rejon znajdujący się w pobliżu policyjny patrol. Na miejsce dotarli również funkcjonariusze miejscowej straży pożarnej.

Na szczęście, gdy wyciągnięto na brzeg zatopionego opla okazało się, że wewnątrz pojazdu nikogo nie było. Auto miało rozbite szyby w oknach. Jego zamki i stacyjka nie miały widocznych uszkodzeń.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci samochód przed zatopieniem zaparkowany był na znajdującym się nieopodal parkingu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności sprawy.

Starogard Gdański - odzyskano 3 kradzione komórki


Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego odzyskali 3 pochodzące z kradzieży telefony komórkowe. Dzięki ich wytężonej pracy skradzione aparaty wrócą do swoich właścicieli, a sprawcy kradzieży trafią przed oblicze sądu.

Trzy odzyskane kradzione telefony komórkowe to efekty pracy kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Walczący z przestępczością kryminalną policjanci, w ostatnich dniach, ustalili trzech mieszkańców powiatu, którzy posługiwali się pochodzącymi z kradzieży komórkami. Dwóch z nich nie ukończyło jeszcze 18-go roku życia, a posiadane telefony zakupili w komisie. Trzecia z ustalonych osób zakupiła kradzioną komórkę od swojego znajomego.

Odzyskane przez funkcjonariuszy aparaty telefoniczne zostały skradzione w tym roku na terenie powiatu starogardzkiego. Niebawem komórki wrócą do swoich właścicieli. W sprawie jednej z tych kradzieży śledczy przedstawili już zarzuty. Zatrzymanie pozostałych złodziei jest tylko kwestią czasu.

Za kradzież cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Starogard Gdański - policjanci udaremnili jazdę 3 nietrzeźwym kierującymTylko wczoraj policjanci ze starogardzkiej komendy zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich zatrzymał patrol drogówki, a trzeciego policjanci z Kalisk. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Aż 3 nietrzeźwych kierujących zatrzymali wczoraj policjanci na drogach powiatu starogardzkiego. Niechlubnym rekordzistą był 38-letni mieszkaniec Czarnej Wody, który kierował rowerem. Jak wykazało przeprowadzone badanie, miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez kaliskich policjantów.

Niewiele mniejszą dawkę alkoholu miał 32-letni mieszkaniec Kolincza. O godz.: 22.10 został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej na ul. Pomorskiej. Policjanci z drogówki przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości. Gdy motorowerzysta dmuchnął w alkomat okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Niespełna godzinę później, ten sam patrol funkcjonariuszy w białych czapkach, zatrzymał następnego nietrzeźwego uczestnika ruchu. 54-letni kierowca volkswagena wpadł na ul. Zblewskiej. Jak wykazało badanie alkomatem miał ponad 1,5 alkoholu w organizmie.

Zatrzymane przez policjantów osoby niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za jazdę po alkoholu.

Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności. Kara ta może wynosić nawet 2 lata jeżeli osoba nietrzeźwa kierowała pojazdem mechanicznym.

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP Starogard GdańskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz