czwartek, 17 września 2009

Kronika strażacka - 7-13.09.2009

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 07.09.2009 r. - 13.09.2009 r.


09.09.2009 Skarszewy, ul. Górna - pożar

Na miejscu zdarzenia zastano pożar w pustej hali magazynowej, w której zgromadzone były zużyte elementy budowlane i śmieci. W hali trwały prace remontowe. Strażacy błyskawicznie podjęli działania gaśnicze i ugasili palące się śmieci oraz zużyte elementy budowlane. Następnie strażacy wynieśli na zewnątrz nadpalone elementy. Hala została przewietrzona.


09.09.2009 Zblewo, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali kolizję samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym na skrzyżowaniu dróg. Istniało zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, a ruchem kierowano wahadłowo. Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzone pojazdy usunięto na pobocze drogi. Samochód dostawczy załadowano na lawetę pomocy drogowej. Z jezdni usunięto płyny eksploatacyjne oraz inne pozostałości pokolizyjne.


11.09.2009 Kokoszkowy, gmina Starogard Gdański, droga wojewódzka nr 222 - wypadek drogowy

O godzinie 08.50 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało wezwanie do wypadku drogowego w Kokoszkowych. W zdarzeniu brały udział 2 pojazdy: VW Golf i VW Sharan. VW Golf znajdował się na wysepce, a VW Sharan na jezdni. Wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w obu pojazdach. Po czynnościach policyjnych z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


12.09.2009 Szteklin, gmina Lubichowo

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali ciało kobiety znajdujące się stawie, przy brzegu. Na miejscu zdarzenia obecni byli: prokurator, lekarz sądowy oraz Policja. Strażak
w specjalnym ubraniu do pracy w wodzie na polecenie prokuratora wyciągnął ciało kobiety ze stawu.

Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz