środa, 30 września 2009

Z Policji. Za jazdę bez kasku wpadł na przestępstwie drogowym

29.09. Starogard Gdański - za jazdę bez kasku wpadł na przestępstwie drogowym

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca simsona, którego zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej policjanci z Lubichowa. Mężczyzna został zatrzymany za jazdę bez hełmu ochronnego, a przy okazji wydało się, że był nietrzeźwy. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17.00 policjanci z Lubichowa zauważyli podczas patrolu motorower, którego kierowca nie miał założonego kasku. Reagując na popełnione wykroczenie drogowe funkcjonariusze zatrzymali ten jednoślad do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą okazało się, że mieszkaniec gminy Lubichowo spożywał wcześniej alkohol. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 21-latek miał ponad pół promila alkoholu w swoim organizmie. Policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę. Motorowerzysta odpowie teraz za popełnienie zarówno przestępstwa jaki i wykroczenia drogowego.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę bez hełmu ochraniającego głowę taryfikator przewiduje grzywnę w wysokości 100 zł.Starogard Gdański - za włamanie i kradzież pieca trafili do policyjnego aresztu

W niedzielne popołudnie policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do altany ogrodowej i kradzież pieca. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili je właścicielowi, a zatrzymane w tej sprawie osoby trafiły do policyjnego aresztu.


Wczoraj ok. 12.00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o kradzieży z włamaniem do altanki ogrodowej. Do zdarzenia doszło na terenie ogródków działkowych znajdujących się przy ulicy Mickiewicza. Jak wynikało ze zgłoszenia włamywacze skradli piecyk żeliwny tzw. kozę.

Pracujący nad tą sprawą kryminalni natrafili na trop, który doprowadził ich do sprawców tego przestępstwa. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka i jego o rok młodszego wspólnika. W trakcie rozmowy z policjantami zatrzymane osoby przyznały się także do dokonania kradzieży z włamaniem do drugiej altany, gdzie ich łupem padły 4 szklanki oraz usiłowania włamania do kolejnej. Wiadomo również, że te same osoby zniszczyły znajdującą się przy wejściu na działkę pergolę oraz ogrodzenie. Śledczy odzyskali pochodzący z kradzieży piec, który zwrócony został właścicielowi. Zatrzymanie osoby spędziły noc w policyjnym areszcie.

Policjanci niebawem przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.mł. asp. Marcin Kunka
KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz