sobota, 19 września 2009

Woronin i Czwartki wkrótce w Smętowie

Serdecznie zapraszamy na III edycję Grand Prix Czwartków LA, które odbędą się na stadionie sportowym w Smętowie Granicznym. Inauguracja Rundy jesiennej będzie miała miejsce 24 września o godz. 15.30. Następne zawody odbędą się 1 października. W tym roku w naszym powiecie zawody czwartkowe odbywać się będą zarówno w Smętowie jak i w Skórczu.Podobnie jak w roku ubiegłym Czwartki LA wpisane są do ogólnopolskiego programu czwartków organizowanych przez Stowarzyszenie "Sport Wszystkich Dzieci" i Mariana Woronina.

Czwartki Lekkoatletyczne to organizowana od 16 lat cykliczna impreza dla dzieci w wieku dwunastu, jedenastu, dziesięciu lat i młodszych. W przyszłej edycji 2009/2010 dzieci będą startowały w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 1997, 1998 oraz 1999 i młodsi.

Zawodnicy wystartują w sześciu konkurencjach: biegi na 60m, 300m oraz 600/1000m (dziewczęta/chłopcy) oraz skoku wzwyż, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową. Niestety w Smętowie nie jesteśmy w stanie przeprowadzić konkursu skoku wzwyż z uwagi na brak możliwości technicznych i odpowiedniego sprzętu.

Poza klasyfikacją czwartkową będziemy prowadzić rywalizację w kategorii Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej. Dla tych, którzy podczas finału w Smętowie znajdą się w ekipie reprezentacyjnej na Finał do Warszawy, nagrodą dodatkową będzie bezpłatny wyjazd do Aquaparku w Sopocie. Każdorazowo po zawodach zapraszamy na ognisko. Dla wszystkich uczestników pamiątkowy dyplom.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły oraz zawodników do udziału w zawodach. Liczymy na spory udział i zaangażowanie Dyrektorów szkół i nauczycieli wychowania fizycznego w tej bardzo ciekawej inicjatywie, mającej nie tylko czysto sportowy wymiar, ale również wielkie walory wychowawcze, o czym wielokrotnie wspominaliśmy wcześniej.

Warto wspomnieć, iż niedługo, bo już 7 października, smętowską szkołę na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie przybędzie olimpijczyk, najszybszy biały człowiek na świecie Marian Woronin - wynik na 100m 10.0 sek. Czwarte spotkanie ze sławnymi ludźmi z polskich aren sportowych odbędzie się w ramach akcji "I ja mogę zostać olimpijczykiem".

Karol Nowakowski

REGULAMIN ORGANIZATORÓW CZWARTKÓW 2009 - 2010 - PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz