czwartek, 17 września 2009

Z Policji. Starogard - olej opałowy zamiast napędowego


Starogard Gdański - olej opałowy zamiast napędowegoUżywanie oleju opałowego do napędzania silników spalinowych to proceder, z którym na co dzień walczą policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Tylko w ostatnich dniach funkcjonariusze z tej jednostki ujawnili kilka pojazdów napędzanych olejem opałowym. Ponadto kryminalni podczas wspólnych kontroli z pracownikami Urzędu Celnego w Gdańsku na jednej z zakładowych stacji paliw ujawnili dystrybutor z olejem opałowym.

Wczoraj starogardzcy kryminalni wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego w Gdańsku skontrolowali jedno z gospodarstw rolnych. Podczas wspólnych działań policjanci ujawnili, że znajdujące się tam ciągniki rolnicze oraz inne pojazdy silnikowe napędzane są olejem opałowym. Sprawą używania wyrobu akcyzowego niezgodnie z jego przeznaczeniem zajął się już urząd celny. Osobie, która usłyszy w tej sprawie zarzuty grozi grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie jest to jedyny pozytywny wynik wspólnych działań policji z pracownikami UC w Gdańsku. Kilka dni wcześniej wyszło na jaw, że jedna z zakładowych stacji paliw znajdująca się na terenie powiatu starogardzkiego posiada dystrybutor z olejem opałowym. Podczas szczegółowej kontroli w firmie okazało się, że do kilku zbiorników ciągników rolniczych zamiast ropy zatankowano olej opałowy.

Za gromadzenie paliw niespełniających wymagań jakościowych w zakładowej stacji grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Starogard Gdański 17.09.2009r.mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP Starogard Gdański

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz