wtorek, 8 września 2009

Z Policji - 8.09.2009


Starogard Gd.- w ciągu jednego dnia policjanci ze Starogardu zatrzymali aż 3 poszukiwane osoby


Aż 3 poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby zatrzymali wczoraj policjanci ze starogardzkiej komendy. Na podstawie wydanego przez sąd nakazu doprowadzenia osoby trafiły do aresztu śledczego. Do ujęcia poszukiwanych przyczynili się funkcjonariusze ze Skarszew i miejscowi kryminalni.

Policjanci z posterunku w Skarszewach oraz kryminalni ze Starogardu zatrzymali wczoraj aż 3 poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany na klatce schodowej w centrum miasta. Drugą osobę zatrzymano w miejscu zamieszkania. Trzeci z poszukiwanych wpadł w ręce policji w czasie, gdy odwiedzał swoją rodzinę.

Jak ustalono w policyjnych kartotekach, osoby te poszukiwane były przez Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim i zgodnie z wydanym nakazem trafiły do aresztu śledczego, gdzie oczekiwać będą na dalsze dyspozycje temidy.


Starogard - nietrzeźwi opiekowali się dzieckiem

W miniony piątek policjanci ze Starogardu Gdańskiego interweniowali wobec nietrzeźwych osób, którzy opiekowali się rocznym dzieckiem. Na szczęście dziecku nic się nie stało, a małym chłopcem zaopiekowała się matka.W miniony piątek około godziny 15.20 dyżurny ze starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które na ulicy Juranda ze Spychowa opiekują się małym chłopcem. Z przekazanej informacji wynikało, że opiekunowie mogą znajdować się pod działaniem alkoholu.

Skierowani w ten rejon policjanci zauważyli kobietę i mężczyznę, w pobliżu których stał wózek dziecięcy. W wózku znajdowało się roczne dziecko. Podczas rozmowy okazało się, że zarówno kobieta jak i mężczyzna wcześniej spożywali alkohol.

Przeprowadzone alkomatem badanie wykazało, że kobieta ma ponad 3,5 promila alkoholu, a mężczyzna ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na szczęście dziecku nic się nie stało. Policjanci przekazali chłopca pod opiekę trzeźwej matce.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia, a w szczególności dlaczego nietrzeźwe osoby opiekowały się dzieckiem, w czasie gdy jego matka była trzeźwa.


Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, sąd może orzec karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Starogard Gdański - 4 wypadki drogowe, 6 osób w szpitalu


W minioną sobotę na drogach w powiecie starogardzkim wydarzyły się aż 4 groźnie wyglądające wypadki drogowe, w wyniku których 6 osób trafiło do szpitala. Przyczyną tych zdarzeń było roztargnienie uczestników ruchu drogowego oraz ryzykowne podejmowanie manewrów, które wymagają od kierowcy zachowania szczególnej uwagi.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego w minioną sobotę, aż 4 krotnie wzywani byli do poważnie wyglądających wypadków drogowych.
Do pierwszego z nich doszło około godz. 09.00 na drodze wojewódzkiej nr 214 nieopodal miejscowości Pałubinek, gdzie kierowca fiata ducato zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z vw caddy. W wyniku zderzenia się pojazdów kierowca tego mniejszego pojazdu doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Jak ustalili policjanci obaj kierujący byli trzeźwi.

Do kolejnego groźnie wyglądającego wypadku doszło około godz.: 09.50 w miejscowości Kokoszkowy, gdzie kierująca volkswagenem kobieta podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem. Auto po dachowaniu zatrzymało się w przydrożnym rowie. Mieszkanka powiatu starogardzkiego kierująca pojazdem oraz jej pasażerka z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Kilka godzin później na ulicy Skarszewskiej doszło do potrącenia pieszej, która w miejscu niedozwolonym próbowała przejść na drugą stronę ulicy. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Wiadomo już, że kierowca uczestniczącego w zdarzeniu passata był trzeźwy. Od pieszej pobrana została krew do badania.

Około godziny 13.35 funkcjonariusze po raz kolejny musieli użyć sygnałów błyskowych udając się do wypadku drogowego, do jakiego doszło podczas wyprzedzania się pojazdów w miejscowości Linowiec. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mógł być nieprawidłowo wykonany przez kierowcę golfa manewr wyprzedzania, którego skutkiem było czołowe zderzenie z jadącym w przeciwnym kierunku renault.

Wskutek sobotnich wypadków drogowych, aż 6 osób z obrażeniami ciała trafiło do starogardzkiego szpitala.

Policjanci apelują o rozwagę. Pamiętajmy, że stosując się do znaków i sygnałów drogowych oraz obowiązujących przepisów kodeksu drogowego sami sprawiamy, że na naszych drogach będzie bezpieczniej.

mł. asp. Marcin Kunka

Rzecznik prasowy

KPP Starogard Gd

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz