czwartek, 17 września 2009

Wyjątkowy konkurs fotograficzny z okazji 170. rocznicy wynalezienia fotografii


Z okazji przypadającej w tym roku 170. rocznicy wynalezienia fotografii, serwisy Plfoto.com, OnePhoto.net oraz Obiektywni.pl zapraszają do informowania o wyjątkowym konkursie. Platformą dla tego przedsięwzięcia jest strona 170lat.pl, która powstała przy współpracy z Allegro.pl i firmą Canon. Prace uczestników, podzielone na kategorie "Natura", "Człowiek" i "Wydarzenie", zostaną ocenione przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą: Zbigniew Tomaszczuk, Rafał Milach i Agnieszka Kozak.


Zdjęcia można dodawać do galerii konkursowej do 15 listopada 2009 roku. Prace finałowe zostaną wyselekcjonowane przez jury, a następnie poddane pod głosowanie internautów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: drukarki PIXMA Pro9500 MarkII A3 ufundowane przez firmę Canon, a zdobywca Grand Prix zostanie uhonorowany Aparatem Canon EOS 5D MarkII ufundowanym przez Allegro.pl. To jednak nie wszystko - 10 najlepszych prac zostanie zaprezentowanych na wystawach w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Ośrodku Działań Artystycznych "Firlej" we Wrocławiu oraz w łódzkiej galerii Młodzi. Wystawy będą otwarte aż do marca 2010 roku. Zapraszamy do zabawy!


"Dziś, żeby zrobić zdjęcie, wystarczy wyciągnąć z kieszeni telefon. Najprostsza rzecz pod słońcem. Fotografia towarzyszy nam wszędzie i dziś już nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życia bez uwieczniania krajobrazów, ludzi, chwil. A wszystko dzięki niejakiemu panu Daguerre, który 170 lat temu ogłosił wynalezienie fotografii". (Cały artykuł można przeczytać na stronie http://170lat.pl/?p=txt)


Plfoto.com to największa galeria fotograficzna w Polsce istniejąca od 2000 r. i prezentująca ponad 1,4 miliona zdjęć. Zrzesza ponad 160 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, pasjonatów fotografii. Dziennie publikowanych jest ok. 1000 nowych zdjęć


OnePhoto.net to serwis skierowany do najbardziej zaawansowanych fotografów. Galeria powstała w 1999 roku i szybko stała się bardzo popularnym serwisem, głównie wśród osób tworzących listę dyskusyjną pl.rec.foto. Na początku 2009 roku miała premierę nowa wersja OnePhoto.net, która wychodzi naprzeciw wymaganiom nawet najbardziej zaawansowanych użytkowników.


Obiektywni.pl to interaktywna galeria skupiająca zwartą społeczność fotografów, w tym przede wszystkim tych specjalizujących się w fotografowaniu przyrody. Choć serwis powstał pod koniec 2005 roku, już teraz może się pochwalić świetnymi statystykami i jeszcze lepszymi zdjęciami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz