poniedziałek, 4 marca 2013

Gala Wręczenia Nagród Wójta Gminy Zblewo

Fantastyczna oprawa, fantastyczni laureaci, fantastyczny zespół, fantastyczna atmosfera! Tyle w największym skrócie można powiedzieć o Gali Wręczenia Nagród Wójta Gminy Zblewo. Zrobiliśmy tyle zdjęć, że były problemy z wyborem najciekawszych. Na razie dajemy zdjęcia, powiedzmy, podstawowe.
W sobotę (6.03.2010 r.) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie odbyła się już po raz trzeci Gala rozdania Nagród Wójta Gminy Zblewo za 2009 r.

Gala zaczęła się o godzinie 17. Imprezę rozpoczął świetny i znany już w Zblewie (występował tu po raz trzeci) zespół Lolek Orkiestra. Po tym konferansjer, po przeczytaniu protokołu komisji (oczywiście bez podawania nazwisk zwycięzców), zaprosił wójta Krzysztofa Trawickiego na scenę. Ten przywitał gości i krótko opowiedział o imprezie. Ponieważ ten rok kończy kadencję - mówił między innymi - postanowiono przyznać nie jak dotychczas po jednej, a po dwie pierwsze nagrody w każdej dziedzinie.
Następnie zapraszano na scenę osoby nominowane - najpierw w dziedzinie społeczno-gospodarczej, po nich w dziedzinie kulturalno-oświatowej i w dziedzinie sport. W przerwach występował Lolek Orkiestra.
Po wręczeniu ostatnich nagród zrobiono wspólne foto, a na salę wjechał tort.
I nastał czas na koncert. Lolek Orkiestra podbił serca publiczności, wykonując znane piosenki o miłości - hity polskie, potem szlagiery włoskie, a na zakończenie francuski i rosyjski. Wyszło - na marginesie - że nasz szeleszczący język nie wytrzymuje porównania z dźwięcznym językiem włoskim czy rosyjskim.

A teraz o tym, jak wyłoniono nominowanych i kto zdobył główne nagrody.
Dnia 1 marca 2010 r. odbyło się spotkanie Komisji Nominującej do Nagrody Wójta Zblewo za rok 2009 w wyżej wymienionych dziedzinach dziedzinie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zespołu Nominującego powołanego Zarządzeniem Wójta Gminy Nr 75/2009 z dnia 14 grudnia 2009 r. w osobach: Krzysztof Trawicki - wójt gminy Zblewo, Janusz Trocha - przewodniczący Rady Gminy Zblewo, Franciszek Bieliński - prezes Stowarzyszenia LZS Zblewo, Leszek Burczyk - Prezes Forum Gospodarczego, Sylwia Peka - dyrektor GOK w Zblewie.
Komisja dokonała otwarcia kopert i zapoznała się ze zgłoszeniami kandydatów nominowanych do Nagrody Wójta w poszczególnych dziedzinach, zgłoszonych przez uprawnione organizacje .

ZGŁOSZENIA KANDYDATÓW:

W dziedzinie SPOŁECZNO-GOSPODARCZEJ

- Zakład Stolarski Józef Peka
- Zakład Meblowy Dariusz Begier
- Firma "DEKPOL" z Pinczyna Mariusz Tuchlin
- Przedsiębiorstwo "ALMAX"
- Andrzej Skalski z Bytoni

W dziedzinie KULTURALNO-OŚWIATOWEJ

- Strażacka Orkiestra Dęta z Pinczyna pod batutą Wacława Ossowskiego
- Blandyna Czaja - dyrygent chóru MELODIA
- Zbigniew Kostka z Zespołu RODZINA
- Ks. Prałat Zenon Górecki - proboszcz zblewski
- Mirosław Cierpioł z Cisa

W dziedzinie SPORTU

- Janusz Wołoszyn - LZS Pinczyn
- Maciej Kubik - trener Kleszczewo
- Wojciech Schneider - z firmy "MEGIW" oddz. w Borzechowie
- Piotr Herold ze Zblewa


Po szczegółowej analizie wniosków Kapituła - Zespół Nominujący do Nagrody Wójta Gminy przyznał następujące Nagrody i Wyróżnienia:
W tym roku na wniosek Wójta Gminy Kapituła przyznała po dwie równorzędne Nagrody Główne.

Dziedzina SPOŁECZNO - GOSPODARCZA

NAGRODA - Mariusz TUCHLIN Firma "DEKPOL" z Pinczyna
Za wieloletnią działalność w sferze gospodarczej, dynamiczny rozwój firmy oraz współpracę na rzecz rozwoju gminy.

NAGRODA - Andrzej Skalski Przedsiębiorstwo "ALMAX" z Bytoni
Za wieloletnią działalność w sferze gospodarczej, dynamiczny rozwój firmy, wysoką jakość wyrobów z drewna sprzedawanych w kraju i krajach UE, solidną organizację pracy oraz wspieranie w realizacji różnorodnych inicjatyw szkoły w Bytoni.

WYRÓŻNIENIE - Zakład Meblowy Dariusz Begier ze Zblewa
Za dynamiczny rozwój firmy, wsparcie inicjatyw społecznych oraz bezinteresowną pomoc finansową dla szkół i miejscowej drużyny piłkarskiej.

WYRÓŻNIENIE - Zakład Stolarski Józef Peka ze Zblewa
Za kontynuowanie tradycji rodzinnych poprzez rozwój firmy oraz za postawę zdeklarowanego społecznika wspomagającego różne przedsięwzięcia charytatywne, otwartego na pomoc dla innych.

Dziedzina KULTURALNO - OŚWIATOWA

Dwie równorzędne nagrody
NAGRODA - Strażacka Orkiestra Dęta z Pinczyna pod batutą Wacława Ossowskiego
Jedyna orkiestra dęta na terenie gminy ciągle się rozwijająca i poszerzająca swój repertuar. Uczestniczy we wszystkich uroczystościach gminnych i kościelnych, reprezentuje gminę na zewnątrz - na festiwalach i przeglądach orkiestr.

NAGRODA - ksiądz prałat Zenon Górecki - proboszcz zblewski
Inicjator życia kulturalnego w parafii, obejmuje patronatem przeglądy chórów i występy artystów krajowych i zagranicznych wspólnie z ks. Zdzisławem Ossowskim i wójtem Krzysztofem Trawickim w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki GOSPEL. Dba o dziedzictwo kulturowe parafii. Przekazuje informacje o wydarzeniach Zblewa do prasy katolickiej.

WYRÓŻNIENIE - Blandyna Czaja - dyrygent chóru MELODIA
Uzasadnienie: Za całokształt pracy kulturalnej związanej z prowadzeniem chóru "MELODIA"
WYRÓŻNIENIE - Zbigniew Kostka z zespołu RODZINA
Za kultywowanie i propagowanie folkloru kociewskiego w gminie i poza gminą.
WYRÓŻNIENIE - Mirosław Cierpioł z Cisa
Za krzewienie działalności kulturalnej dzieci i młodzieży szkolnej muzykującej, współorganizację Gminnego Przeglądu Dzieci i Młodzieży Muzykującej /w tym roku obchodzimy X Jubileuszowy Przegląd/

Dziedzina SPORT

NAGRODA - dla Janusza WOŁOSZYNA z LZS Pinczyn
Za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju Ludowych Zespołów Sportowych i bazy sportowej szczególnie LZS "Meteor" Pinczyn. Działacz i społecznik.

NAGRODA - dla Piotra HEROLDA
Za osiągnięcia sportowe w konkurencjach siłowych /wyciskanie sztagi leżąc/ na arenach powiatu, województwa w kraju i zagranicą (m.in. Mistrzostwa Europy w Herzbergu - Niemcy, maj 2009, Mistrzostwa Świata w Saint-A Vold - Francja, czerwiec 2009).

WYRÓŻNIENIE - dla Wojciecha SCHNEIDERA z firmy "MEGIW" Oddz. W Borzechowie
Za pomoc finansowo-rzeczową w postaci sauny i sprzętu sportowego szczególnie dla klubu sportowego LZS "Sławek" w Borzechowie.
WYRÓŻNIENIE - dla Macieja Kubika - trener, zawodnik, nauczyciel, wychowawca
Za osiągnięcia sportowe, przekazane umiejętności i doświadczenia trenerskie młodzieżowej drużynie sportowej z Kleszczewa.

ZDJĘCIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz