poniedziałek, 25 marca 2013

SKÓRCZ - ZATRZYMANO CZTERECH WŁAMYWACZY

Policjanci ze Skórcza zatrzymali 4 osoby, które włamały się do budynku gospodarczego. Złodzieje ukradli między innymi formy do produkcji pustaków, części od motoroweru oraz inne metalowe przedmioty. Swoje łupy ukryli w lesie. Wśród zatrzymanych jest 3 nieletnich. Włamywacze wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali wywieźć z lasu skradzione przedmioty....

Aż 4 mieszkańców Skórcza odpowie niebawem za kradzież z włamaniem do budynku gospodarczego. Złodzieje najpierw wyłamali drzwi, a potem zrabowali formy do produkcji pustaków, części od motoroweru oraz inne metalowe przedmioty. Swoje łupy ukryli w lesie. Wstępne straty spowodowane włamaniem oszacowane zostały na kwotę 1000 zł. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Interweniujący w tej sprawie policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zdobyli informację, która naprowadziła ich na trop złodziejskiej szajki. Włamywacze wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali wywieźć swoje łupy z lasu. Wśród zatrzymanych było 3 nieletnich w wieku od 14 do 16 lat.

Osoby podejrzane o dokonanie włamania zostały już przesłuchane. Pełnoletni mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Pozostała trójka odpowie za swój czyn przed sądem dla nieletnich.

Obecnie policjanci ze Skórcza sprawdzają, czy zatrzymane osoby w przeszłości nie popełniały podobnych przestępstw.

--
asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz