poniedziałek, 25 marca 2013

GRAŻYNA KOŚCIELNA. W Gminie Skórcz dbamy o ortografię

5 marca 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirotkach odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii". W konkursie udział wzięło 9 uczniów, po trzech zwycięzców szkolnych eliminacji ze szkół w Pączewie, Wielkim Bukowcu oraz z naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Manuszewska, Karol Borgmann i Michał Kawczyński. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda oraz konkurencji z trudnościami ortograficznymi. Tekst dyktanda napisała pani Natalia Kalkowska, która odbywała w naszej szkole swoją praktykę studencką z nauczania języka polskiego...

Konkurencje obserwowali nasi wszyscy uczniowie, którzy też wzięli udział w ostatniej z nich, czyli "Tropienie błędów", za co otrzymywali cukierki. Zwycięzcą, czyli Gminnym Mistrzem Ortografii został nasz uczeń klasy VI - Michał Kawczyński. Michał zdobył ten tytuł po raz drugi. Trzy lata temu był wicemistrzem, gdyż wówczas wyprzedziła go Zuzanna Nowak z klasy VI ze szkoły w Wielkim Bukowcu. Na drugim miejscu w bieżącym roku szkolnym uplasował się Karol Borgmann, a na trzecim Karolina Stolska ze szkoły w Pączewie. Nagrody w postaci książek zakupiliśmy z pieniędzy gminnych. Konkurencje przygotowała i całość prowadziła p. Lidia Sikora. Z naszymi gośćmi przyjechały panie: Mariola Ciesielska oraz Anna Laskowska - Piontek, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Coroczny konkurs mobilizuje uczniów do większego zainteresowania poprawną pisownią.

Grażyna Kościelna
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz