niedziela, 10 marca 2013

Gala wręczenia Nagród Wójta Gminy Zblewo za rok 2012

Borzechowo K2, 9 marzec 2013 r.
Nagrody Wójta Gminy Zblewo za rok 2012.
Fotoreportaż. Zdjęcia Klaudia Wołoszyk i Tadeusz Majewski

Nagrody specjalne:
- Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego
- Gminy Partnerskie Łapsze Niżne i Gniewino
- Henryk Świadek - Radny Powiatowy, zasłużony dla rolnictwa
- Beata i Czesław Dembek - rodzice "Zblewskich Czworaczków"
Nagrody w dziedzinie Społeczno-gospodarczej
- wyróżnienie - Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Usługowo - Handlowego "KAMCAR" ze Zblewa
- wyróżnienie - Zakład Stolarski Zbigniewa Stromskiego z Kleszczewa
- Nagroda główna - Stolarstwo "PINEX" - Marianna, Jan, Andrzej Ossowscy z Pinczyna

Nagrody w dziedzinie Kulturalno-oświatowej
- wyróżnienie - ks. prałat Zdzisław Ossowski z Osieka
- wyróżnienie - Zespół Lolek Orkiestra z Zamościa
- Nagroda główna - Zespół "Smile" działający przy Zespole Szkól Publicznych w Bytoni

Nagrody w dziedzinie Sport
- wyróżnienie - Klub Sportowy "METEOR" z Pinczyna
- wyróżnienie - Kazimierz Gilla z Bytoni
- Nagroda główna - Klub Sportowy "SOKÓŁ" ze Zblewa

Nagrody w dziedzinie Rolnictwo
- wyróżnienie - Anna i Franciszek Pozorscy z Pinczyna
- wyróżnienie - Bogusława i Jerzy Frischmut
- Nagroda główna - Ryszard Gumiński z Miradowa

Ależ ta impreza, od początku elegancka, z roku na rok rozkwita! Proszę powędrować siecią niżej podanych linków....
GALA - 2012 ROK - PRZEJDŹ
GALA - 2011 ROK - PRZEJDŹ
GALA - 2010 ROK - PRZEJDŹ
GALA - 2009 ROK - PRZEJDŹ GALA - 2008 ROK - PRZEJDŹ

Uzasadnienia

VI Gala wręczenia Nagród Wójta Gminy Zblewo

Jest w gminie kogo nagradzać!


W Restauracji K-2 w Borzechowie odbyła się Gala Wręczenia Nagród Wójta Gminy Zblewo za rok 2012. Czas pomiędzy wręczeniem nagród w poszczególnych kategoriach wypełniały świetne występy zespołu Lolek Orkiestra z Zamościa i bardzo dobrego zespołu Smile z Bytoni. Nowością w tegorocznej edycji były nagrody Specjalne Wójta Gminy Zblewo. Otrzymali je: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Gmina Partnerska Łapsze Niżne (Wójt Paweł Dziuban), Gmina Partnerska Gniewino (Wójt Zbigniew Walczak), zasłużony dla rolnictwa Radny Powiatowy Henryk Świadek i Państwo Beata i Czesław Dembek, rodzice zblewskich czworaczków.


Nagrody Specjalne - uzasadnienia


- Marszałek Mieczysław Struk - wyróżnia się wybitnymi osiągnięciami, mającymi znaczenie dla Gminy Zblewo i jej mieszkańców, a w szczególności przyczyniły się do promocji gminy w kraju i za granicą, rozwoju społeczno-gospodarczego, kulturalno-oświatowego, rolnictwa i sportu, a co za tym idzie przysporzyły gminie i jej mieszkańcom korzyści materialnych. Przychylność Pana Marszałka wobec realizowanych w Gminie Zblewo kilkunastu projektów sprawia, że podnosi się jakość życia mieszkańców gminy. Do niektórych projektów sfinalizowanych w gminie z udziałem środków, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego kierowany przez Pana Marszałka, należą: Rozbudowa kanalizacji sanitarnej, Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Bytoni, Budowa świetlicy wiejskiej z zapleczem socjalnym i szatnią w Radziejewie, Budowa kompleksu boisk sportowych w Zblewie, Pinczynie i Borzechowie.

Gmina Partnerska Łapsze Niżne i Gniewino. Zawarte w roku 2008 Trójregionalne Partnerstwo "Kociewiacy - Kaszubi - Górale" z Gminami Łapsze Niżne (polski Spisz) i Gminą Gniewino położoną nad polskim morzem pozwoliło rozwinąć wymianę informacji i doświadczeń, zacieśnić współpracę w zakresie edukacji, kultury, turystyki, gospodarki i spraw społecznych. Dzięki Partnerstwu i wspólnym integracyjnym wyjazdom poznaliśmy dzieje kulturowe tamtych regionów.

Radny Powiatowy Henryk Świadek - pracownik Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Starogardzie Gd., to człowiek związany z rolnictwem od samego początku, czyli od podjęcia pracy agronoma. Praca zawodowa to dla niego wielka pasja. Jest człowiekiem znanym i powszechnie szanowanym wśród rolników, z którymi w Gminie Zblewo współpracuje od kwietnia 1985 roku. Posiada uprawnienia doradcy rolno-środowiskowego. Rocznie sporządza rolnikom około 300 wniosków obszarowych i rolno-środowiskowych. Podejmuje wiele inicjatyw integrujących rolników, między innymi od 18 lat w karnawale organizuje Bal Rolnika.

Beata i Czesław Dembek - rodzice zblewskich czworaczków. "To Bóg nas obdarował…" - mówią rodzice urodzonych 14.09.2012r. czterech pięknych córek: Agatki, Oliwii, Julii i Weroniki. Oprócz "czworaczków" państwo Dembek są rodzicami 12-letniego Szymona i 5-letnich bliźniaków Dawida i Natalii. To dzięki tym pięknym dziewczynkom nasza Gmina Zblewo stało się jeszcze bardziej rozpoznawalna.


Nagroda i wyróżnienia w dziedzinie społeczno-gospodarczej

Nagrodę otrzymali Marianna, Jan, Andrzej Ossowscy z Pinczyna - Stolarstwo PINEX.

Stolarstwo PINEX jest firmą rodzinną o wieloletniej renomie. Istnieje od 1989 roku. Podstawowym profilem działalności firmy jest produkcja trumien oraz usługi pogrzebowe. Firma PINEX jest rozpoznawalna na obszarze powiatu starogardzkiego, tczewskiego i kościerskiego. Ceniona jest za wysoki poziom i kulturę usług. Od wielu lat wspomaga działalność charytatywną oraz inicjatywy sportowe i kulturalne na terenie Gminy Zblewo.


Wyróżnienie otrzymali:

Pan Marcin Kamysz - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo Handlowe KAMCAR ze Zblewa

Przedsiębiorstwo KAMCAR powstało w 1996 roku i zajmuje się handlem materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Rozszerza swoją działalność o sprzedaż węgla oraz usługi budowlane. Realizuje projekty deweloperskie na terenie Zblewa i Pinczyna. Firma wspomaga liczne inicjatywy społeczno-kulturalne oraz sportowe na terenie gminy. Wspiera działalność charytatywną.

Zbigniew Stromski - Zakład Stolarski z Kleszczewa Kościerskiego

Pan Zbigniew Stromski prowadzi zakład od 1991 r. Zakład specjalizuje się w produkcji schodów drewnianych. Uczestniczy w życiu społecznym wsi. Pomaga i sponsoruje wiele imprez środowiskowych organizowanych przez sołectwo, szkołę i Koło Gospodyń Wiejskich. Jest dobrym biznesmenem, rzemieślnikiem i społecznikiem.


Nagroda i wyróżnienia w dziedzinie kulturalno-oświatowej

Nagrodę otrzymał zespół Smile działający przy Zespole Szkół Publicznych w Bytoni

Zespół muzyczny Smile został założony w 2011 r. przy Zespole Szkół Publicznych w Bytoni. Opiekunem zespołu jest nauczyciel Marcin Piotrowski. Zespół uświetnia swoimi występami akademie szkolne, msze święte i uroczystości kościelne. Wziął udział w castingu do programu Must Be the Music. Uczestniczył w przeglądzie Kolęd i Pastorałek, wystąpił w jasełkach w Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach oraz karnawałowej imprezie charytatywnej w Zblewie.


Wyróżnienia otrzymali:

ks. Zdzisław Ossowski z Osieka

Ksiądz Zdzisław Ossowski, proboszcz parafii św. Rocha w Osieku, jest pomysłodawcą i twórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Pierwsza jego edycja miała miejsce w 1997 roku. Ks. Zdzisław przybliżył Polakom tę mało znaną u nas muzykę. Dzisiaj festiwal jest wielkim przedsięwzięciem, przyciągającym tysiące osób. Koncerty gwiazd muzyki gospel odbywają się za sprawą księdza w Świeciu, Malborku, Gdańsku, Gniewie, a także, tradycyjnie już co roku 15 sierpnia, w zblewskim kościele pw. Michała Archanioła. Na występ zespołów gospelowych w Zblewie z roku na rok przybywa coraz więcej osób.


Zespół Lolek Orkiestra z Zamościa

Zespół Lolek Orkiestra z Zamościa powstał w 1989 roku. Ma w swoim 20-letnim dorobku wiele programów autorskich i imprez zleconych. Szefem zespołu jest wielki Leonard Marczuk -LOLEK, Basso-Proffondo. Słynne programy muzyczne zespołu - sarmacko-biesiadny, góralski, rosyjski, włoski pod nazwą "Don Corleone Show", w którym stroje artystów nawiązują do okresu amerykańskiej prohibicji i włoskiej mafii - przyciągają tłumy widzów. Są to programy światowych coverów, pieśni armii polskich i ułańskich, kolęd polskich itd. Zespół poza występami w telewizji i radiu wystąpił już kilkakrotnie u nas, uświetniając swoimi występami imprezy i uroczystości gminne takie jak Dzień Kobiet, Przegląd Orkiestr Dętych Województwa Pomorskiego, Festyn Kociewski oraz Galę Nagród Wójta.


Nagroda i wyróżnienia w dziedzinie sportu

Nagrodę otrzymał Klub Sportowy SOKÓŁ ze Zblewa.

Klub Sportowy SOKÓŁ w Zblewie szkoli zawodników piłki nożnej trzech kategoriach wiekowych: seniorzy - V liga, juniorzy - rocznik 1988, juniorzy rocznik 2004. Ponadto drużyny uczestniczą w rozgrywkach piłkarskich Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W roku 2012 zespół seniorów awansował z klasy A do rozgrywek piątej ligi. Po rundzie jesiennej 2012 drużyna zajmuje pierwsze miejsce w grupie II z ambicjami na awans do IV -tej ligi.


Wyróżnienia otrzymali:

Klub Sportowy METEOR z Pinczyna

Klub Sportowy METEOR z Pinczyna prowadzi szkolenie seniorów i młodzieżowców w czterech kategoriach. Drużyny uczestniczą w rozgrywkach piłkarskich Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W roku 2012 zespół seniorów uzyskał awans do klasy A. Ponadto jest organizatorem wielu turniejów piłkarskich oraz współorganizatorem projektów sportowych takich jak: Moje Euro na Orliku, Turniej Orlika, Turniej Piłki Nożnej Banku Spółdzielczego dla Dzieci.

Pan Kazimierz Gilla z Bytoni

Pan Kazimierz Gilla, sportowiec, piłkarz, jest człowiekiem wielce zaangażowanym w uczestnictwo i rozwój działalności sportowej na rzecz klubu LZS Bytonia. Jest godnym wzorem do naśladowania dla ludzi młodych i nie tylko. Jego ciągła chęć do gry powoduje, że w tym, co jest zwykłe, zauważamy niezwykłość.


Nagroda i wyróżnienia w dziedzinie rolnictwa

Nagrodę otrzymał Ryszard Gumiński z Miradowa

Pan Ryszard Gumiński to rolnik z krwi i kości. Wraz z żoną Teresą prowadzi 40-hetarowe gospodarstwo rolno-hodowlane, gdzie wiodącym kierunkiem jest produkcja trzody chlewnej i zarodowa hodowla trzody chlewnej. Pan Ryszard jest laureatem nagrody Rolnik Roku 2012. Jest uznanym hodowcą w rejonie Pomorza Gdańskiego. Nosi odznakę honorową "Zasłużony dla Rolnictwa". Uczestniczy w wielu wystawach. Został odznaczony odznaką POLSUS za osiągnięcia w hodowli trzody chlewnej na Kociewskiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych Bolesławowo 2012.


Wyróżnienia otrzymali:
Anna i Franciszek Pozorscy z Pinczyna

Państwo Anna i Franciszek Pozorscy mają gospodarstwo rolne o powierzchni 66 hektarów. Prowadzą tucz trzody chlewnej w oparciu o kooperację. Budynek inwentarski spełnia wszystkie wymogi Unii Europejskiej dotyczącego dobrostanu zwierząt. Od 2012 roku państwo Pozorscy realizują pakiet programu rolno-środowiskowego "Rolnictwo zrównoważone" oraz "Ochrona wód i gleb".


Bogusława i Jerzy Frischmut ze Zblewa

Państwo Bogusława i Jerzy Frischmut prowadzą gospodarstwo rolne w Miradowie o powierzchni 130 hektarów. Przeprowadzono modernizację budynków inwentarskich, co wpłynęło na zwiększenie produkcji towarowej. Roczna sprzedaż tucznika kształtuje się na poziomie 900 sztuk. Gospodarstwo jest wysoce usprzętowione i dynamicznie się rozwija.


Nagrody i wyróżnienia przyznał Zespół Nominujący, który powołano Zarządzeniem Wójta Gminy Nr 90/2010 z dnia 30 grudnia 2010 r. w osobach: Krzysztof Trawicki - Wójt Gminy Zblewo, Janusz Trocha - Przewodniczący Rady Gminy Zblewo, Mirosław Urban - Prezes Stowarzyszenia LZS Zblewo, Leszek Burczyk - Prezes Forum Gospodarczego, Sylwia Peka - Sekretarz Gminy, Henryk Świadek - Radny Powiatowy, członek Komisji Rolnictwa przy Radzie Powiatu w Starogardzie Gd.

Oprac. Tadeusz Majewski
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz