wtorek, 19 marca 2013

STAROGARD GDAŃSKI - KRYMINALNI ODZYSKALI KRADZIONEGO JOHN DEERE. INNE

Warty 245 tys. zł ciągnik rolniczy odzyskali policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Zabezpieczony przez funkcjonariuszy traktor został skradziony w 2010 roku na terenie Wielkiej Brytanii. Do aresztu trafił również mężczyzna, który sprzedał pochodzący z kradzieży pojazd.

Zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego na początku ubiegłego tygodnia odnaleźli pochodzącego z kradzieży john deere. Warty 245 tys. zł ciągnik rolniczy został skradziony w kwietniu 2010 roku na terenie Wielkiej Brytanii. Zaparkowany na prywatnej posesji pojazd posiadał przerobione pola numerowe.


Zatrzymano również 55-latka, który sprzedał mieszkańcowi powiatu starogardzkiego skradziony ciągnik. Na wniosek policji, w miniony piątek miejscowy sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Teraz nieuczciwy sprzedawca spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze dyspozycje sądu.

Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tej sprawy.STAROGARD GDAŃSKI - BEZ PRAWKA, PASÓW I PO PIJANEMU.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie, brak prawa jazdy i dokumentów od pojazdu oraz niezapięte w trakcie jazdy pasy bezpieczeństwa to lista wszystkich nieprawidłowości ujawnionych przez policjantów z Kalisk podczas kontroli drogowej osobowego opla. Teraz jego kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz popełnienie szeregu wykroczeń drogowych.

W miniony poniedziałek policjanci z Kalisk podczas patrolu zauważyli osobowego opla który w drzwiach po stronie kierowcy miał przytrzaśnięty pas bezpieczeństwa. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło około godziny 21:00 w miejscowości Cieciorka.

Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Jak się okazało ich rozmówca był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu kościerskiego w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz nie posiadał dokumentów od pojazdu i uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Niebawem zatrzymany przez policję 30-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz brak wymaganych podczas kontroli dokumentów.asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz