poniedziałek, 25 marca 2013

STAROGARD GDAŃSKI - PIJANY TRAKTORZYSTA WJECHAŁ W OGRODZENIE POSESJI

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał traktorzysta, którego zatrzymali policjanci ze starogardzkiej drogówki. Kierujący ciągnikiem rolniczym mężczyzna zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji i uciekł z miejsca zdarzenia. Już po kilku minutach został zatrzymany. Teraz 53-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali informację o kierowcy ciągnika rolniczego, który zjechał z drogi i uderzył w płot. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległo kilka przęseł prywatnej posesji w miejscowości Koteże. Dyżurny przyjmujący zgłoszenie ustalił, że traktorzysta odjechał z miejsca kolizji.

Informacja o zaistniałej sytuacji została przekazana policjantom w terenie. Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze już po kilku minutach zatrzymali odpowiadający opisowi ciągnik rolniczy. Jak się okazało traktorzysta był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego.

Niebawem 53-latek usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz odpowie za brak wymaganych podczas kontroli dokumentów. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

--
asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz