poniedziałek, 25 marca 2013

KRONIKA POLICYJNA I STRAŻACKA - 25.03.2013 r.

Starogard Gd. dnia 25.03.2013r.
K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 17.03.2013 godz. 00:00 do 25.03.2013 godz. 00:00.

KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

23.03.2013 godz. 09:30, BORASZEWO,
Policjanci ze Skórcza zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 14 do 18 lat, którzy po uprzednim włamaniu do budynku gospodarczego dokonali kradzieży form do produkcji pustaków, części od motoroweru oraz innych metalowych przedmiotów powodując straty w wysokości 1000 zł na szkodę mieszkańca powiatu starogardzkiego. Skradzione mienie odzyskano.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE INNE

22.03.2013 godz. 09:40, ROKOCIN ul. PARKOWA
Dzielnicowi z tut. KPP zatrzymali KRZYSZTOFA G. (zam. pow. starogardzki), który kierował osobowym volkswagenem pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

22.03.2013 godz. 09:08, STARY LAS,
Policjant z drogówki zatrzymał MARIUSZA G., który kierował peugeotem w stanie nietrzeźwym - 0,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

23.03.2013 godz. 18:23, STAROGARD GDAŃSKI ul. KRASICKIEGO
F-sz WRD KPP Starogard Gd. zatrzymała na gorącym uczynku Janusza B. (zam. pow. starogardzki), który kierował volkswagenem, będąc w stanie nietrzeźwości - 1,13 mg/l w wydychanym powietrzu.

24.03.2013 godz. 00:20, KOTEŻE ul. SPOKOJNA
F-sze z drogówki zatrzymali DARIUSZA D. (zam. powiat starogardzki), który kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwym - 1,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

24.03.2013 godz. 15:55, STAROGARD GDAŃSKI ul. PELPLIŃSKA
Policjantka z drogówki zatrzymała DARIUSZA A. (zam. pow. starogardzki), który w stanie nietrzeźwości - 0,45 mg/l kierował osobowym oplem.

21.03.2013 godz. 20:20, ZBLEWO ul. GŁÓWNA
F-sze WRD KPP w Starogardzie Gd. zatrzymali Bogdana S. (zam. pow. starogardzki), który kierował skodą w stanie nietrzeźwym (0,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

19.03.2013 godz. 01:20, CIECIORKA,
Funkcjonariusze z Kalisk zatrzymali Jana O. (zam. pow. starogardzki), który kierował oplem będąc w stanie nietrzeźwości 0,98 mg/l.

WYPADKI DROGOWE

17.03.2013 godz. 16:03, STAROGARD GD. ul. AL. JANA PAWŁA II
Kierująca citroenem wjechała na skrzyżowanie przy włączonym czerwonym świetle, w wyniku czego zderzyła się z volkswagenem. Kierujący trzeźwi. W wyniku zdarzenia oboje kierujący doznali ogólnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

asp. Marcin Kunka

KRONIKA STRAŻACKA


Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres od 18.03.2013 do 24.03.2013 r.

1. 19.03.2013 r., Wolny Dwór, Krabusin - pożar garażu wolnostojącego
Na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar części wnętrza garażu wraz z wyposażeniem. (Garaż wolnostojący murowany, konstrukcja dachu drewniana, poszycie blaszane) Na miejscu obecny był właściciel obiektu, który odłączył prąd do budynku na głównych bezpiecznikach. Wewnątrz panowało silne zadymienie. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie podjęli czynności gaśnicze w natarciu do wnętrza budynku. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych dogaszali pożar jednocześnie prowadząc ewakuację mienia. Do oddymienia obiektu użyto agregatu oddymiającego.

2. 21.03.2013 r., Kokoszkowy, ul. Lipowa - pożar kotłowni w budynku mieszkalnym
Na miejscu zdarzenia zastano palącą się sadzę w kominie. W piwnicy panowało zadymienie. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy celem oddymienia pomieszczenia. Sprawdzono dodatkowo wszystkie pomieszczenia mieszkalne z uwagi na możliwość przedostania się dymu. Przy użyciu drabin nasadkowych ratownicy weszli na dach, gdzie za pomocą sprzętu kominiarskiego przeczyszczono przewód kominowy. Z wyczystki wygarnięto sadzę. Wszystkie pomieszczenia mieszkalne sprawdzono miernikiem GasAlert MicroClip: wskazania miernika 0 ppm CO.

3. 22.03.2013 r., Starogard Gdański, ul. Mickiewicza - pożar wiaty oraz garażu
Na miejscu zdarzenia zastano objęte pożarem wnętrze blaszanej wiaty o konstrukcji drewniano - metalowej, wewnątrz której zmagazynowane były formatki drewniane do mebli tapicerowanych oraz sterta pianki tapicerskiej. Pożarem objęta również była drewniana wiata zlokalizowana w odległości 1m od blaszanego obiektu, w której znajdowały się również w/w materiały tapicerskie. Pożarem był objęty także blaszany garaż przylegający do wiaty, wewnątrz którego znajdował się samochód osobowy BMW 650. Bezpośrednio zagrożony był budynek restauracji oraz zaparkowany przed wiatą samochód osobowy Mercedes CL 500. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Zakład energetyczny odłączył prąd. Ratownicy podjęli czynności gaśnicze w natarciu wewnętrznym na palące się obiekty i w obronie przylegającego garażu z pojazdem wewnątrz. Po dojeździe kolejnego zastępu podano kolejny prąd w natarciu oskrzydlającym na tył obiektu. Po zlokalizowaniu pożaru odciągnięto pojazd Mercedes na bezpieczną odległość, a następnie wyciągnięto z palącego się garażu samochód BMW. Na pobliskiej rzece (około 100m) zbudowano stanowisko wodne. Dalsze działania ratowników polegały na rozmontowaniu blaszanego poszycia wiaty i wyniesieniu na zewnątrz nadpalonych elementów tapicerskich oraz pianki, gdzie ponownie przelano je wodą. W trakcie działań gaśniczych prowadzono wentylację wnętrza przy wykorzystaniu dwóch agregatów oddymiających.

22.03.2013 r., Nowa Wieś Rzeczna, ul. Leśna - pożar rozdzielni elektrycznej
Na miejscu zdarzenia zastano personel obiektu, który poinformował o zadymieniu w budynku i pożarze skrzynki bezpieczników elektrycznych znajdującej się na parterze w holu. Pracownicy poinformowali Kierującego Działaniami Ratowniczymi, że odłączyli prąd elektryczny w obiekcie i wcześniej podjęli próbę gaszenia gaśnicą (nieskutecznie). Personel jednocześnie przeprowadzał ewakuację pacjentów z parteru (4 osoby) i z I piętra (42 osoby) do wydzielonego pożarowo bezpiecznego skrzydła obiektu. (Budynek o konstrukcji murowanej w kształcie litery "L", dwukondygnacyjny) W obiekcie uruchomione zostały automatyczne klapy oddymiające. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Część ratowników przystąpiła do trwającej ewakuacji pacjentów wraz z personelem obiektu. Wprowadzono rotę, która dotarła do skrzynki bezpieczników i po jej otwarciu przy użyciu łomu podała prąd proszku gaśniczego w natarciu. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono przestrzeń podwieszonego sufitu nad rozdzielnią w celu wykluczenia rozprzestrzenienia się pożaru. Jednocześnie otwarte zostały okna na parterze i I piętrze w celu przewietrzenia skrzydła obiektu. Po tych działaniach przy użyciu miernika wielogazowego GasAlert MicroClip sprawdzono atmosferę na obecność tlenku węgla, czego nie stwierdzono.

mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz