wtorek, 6 stycznia 2004

Nominacja na zastępcę

Z dniem 1 stycznia 2004 roku powołuję na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP kpt. mgr inż. Adama Jastrzębskiego - powiedział w miniony wtorek w siedzibie PSP w Starogardzie pomorski wojewódzki komendant PSP starszy brygadier Piotr Świeczkowski, który z tej okazji przyjechał do Starogardu.Zdarzyło mu się przejęzyczenie, które natychmiast sam poprawił. Komendantowi "powiedziało" się w Tczewie, zamiast w Starogardzie, czym wzbudził ogólną wesołość.
- To i to na Kociewiu - skomentował.

Nowo mianowany zastępca komendanta ma 30 lat i mieszka w Skarszewach. Służbę w pożarnictwie rozpoczął 1 czerwca 1995 roku w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Starogardzie jako dowódca zastępu. Podjęte przez niego decyzje podczas akcji ratowniczej w Zakładach Płyt Pilśniowych w Czarnej Wodzie pozwoliły na opanowanie żywiołu. W lipcu 1997 r. kapitan wykazał się ofiarnością podczas niesienia pomocy ofiarom powodzi w woj. gorzowskim. Jest ponadto naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach.

W chwilach wolnych od służby buduje wymarzony dom i słucha zespołu "Dżem". W uroczystości udział wzięli starosta powiatowy Sławomir Neumann, prezydent Starogardu Stanisław Karbowski, komendant powiatowy PSP Eugeniusz Błyskal, prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP duch Wiesław Wrzesiński, jego zastępca Adam Olżyński, komendant policji Mirosław Czarnecki, także z zastępcą Benedyktem Ossowskmi, wójt gminy Starogard Stanisław Połom, komendant Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej w Zakładach Farmaceutycznych Polpharma Jerzy Kowalczyk

- Wybierany zawsze najlepszych, tych, którzy podołają obowiązkom i zadaniom, które stoją przed Państwową Strażą Pożarną. - mówił komendant Eugeniusz Błyskal. - Takim oficerem jest A. Jastrzębski.

Po uroczystości gości pojęto bardzo smaczną grochówką. Po posiłku obejrzeli pomieszczenia przygotowywane dla Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wydatkowano na nie już 150 tys. zł. Stanowi ono element programu przygotowywanego i finansowanego przez starostwo.

Zakłada się, że cały powiat zostanie wpięty w sieć informatyczną. Znajdzie się w nim m.in. wirtualna biblioteka.

Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz