czwartek, 1 stycznia 2004

Rządy w rękach kobiet

Co tu dużo pisać. Zdjęcia mówią same za siebie. A wszystko to działo się 1 czerwca roku 2003 w Lalkowach, małej wsi w gminie Smętowo (282 dusz). Za organizację imprezy, jakiej świat nie widział, wzięły się panie z KGW przewodnicząca Marianna Wojtaś i radna Wanda Gniewkowska), sołtys Irena Muszyńska, dyrektor szkoły Janina Ciesielska i inni.
Była część artystyczna, konkurs o UE, zawody sportowe - m.in. mecze w piłkę nożną: Dzieci - Młodzież - Ojcowie, bieg w workach, stonoga, przeciąganie liny (panny mężatki, kawalerowie kontra żonaci), ognisko i pieczenie kiełbasek. -- Sukces całkowity - mówiono w kuluarach. - Może przez to, że rządy są teraz w Lalkowach w rękach kobiet.

Politycy, z posłem Edmundem Stachowiczem na czele, wójtem Jerzym Zielińskim i byłym wójtem Teodorem Kalinowskim nie kryli zadowolenia. Nie tak ta nasza wieś, również popegerowska wygląda, jak ja widzą z warszawki widać to, co chce się widzieć, a już najlepiej arizonę. No coż, dużo trudniej robi się materiał o tym, co dobre i ładne, niż o tym co szpetne i złe. Tak już jest.

Tadeusz Majewski
Na podstawie Tygodnika Kociewiak Nr. 10(13) z 4.06.2003r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz