wtorek, 6 stycznia 2004

Potrzebne podpisy

Zarząd powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim włączył się do ogólnopolskiej kampanii na rzecz przeprowadzenia referendum w sprawie Konstytucji Europejskiej. Potrzeba 500 tys. podpisów, żeby do niego doprowadzić. Prawo i Sprawiedliwość wzywa wszystkie siły polityczne w Polsce do konsekwentnego utrzymania polskiego stanowiska w sprawie nowego traktatu konstytucyjnego.Przyjęcie Konstytucji dla Europy oznaczałoby, że nie jesteśmy gospodarzem we własnym kraju i tracimy wpływ na politykę Unii Europejskiej. Sformułowana przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego zapowiedź złagodzenia stanowiska jest świadectwem braku dojrzałości państwowej. Nie możemy również zgodzić się na sztuczną debatę organizowaną przez Prezydenta, która miałaby zastąpić prawdziwą dyskusję obywatelską .

PiS podtrzymuje stanowisko, że nowy traktat konstytucyjny powinien być ratyfikowany w formie ogólnonarodowego referendum. Jednocześnie PiS zwraca się o przeprowadzenia debaty Sejmowej w sprawie polityki europejskiej Rządu. Partia przedłoży również projekt uchwały Sejmu w sprawie nadrzędności Konstytucji RP w stosunku do prawa Unii Europejskiej. -Wynik referendum nie jest dla nas tak istotny jak samo doprowadzenie do niego i umożliwienie Polakom wyrażenia swojej opinii - mówi Krzysztof Skiba, przewodniczący Zarządu Powiatowego PiS. Prawo i Sprawiedliwość chce, aby w Konstytucji Europejskiej znalazło się odwołanie do Boga, a wśród wartości podstawowych powinny zostać wymienione dziedzictwo chrześcijańskie i prawa rodziny.

Postuluje o zachowanie nadrzędności polskiej Konstytucji wobec traktatów unijnych i utrzymanie postanowień traktatu nicejskiego. Zależy nam bardzo aby i starogardzianie wypowiedzieli się w tej jakże istotnej dla przyszłości Polski sprawie. Podpisy można składać w każdą środę i czwartek w siedzibie PiS w Starogardzie przy ul Hallera 16 (w Domu Handlowym Stella) w godz. 17.30 - 19. Od połowy stycznia członkowie i sympatycy partii będą odwiedzali mieszkańców w ich domach i tłumaczyli ideę przeprowadzenia referendum.

(jotes)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz