wtorek, 6 stycznia 2004

Orkiestra w szkole

Już w najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 12. Nie tylko miasto przygotowuje się do tej akcji. Jak się dowiedzieliśmy, również każda szkoła przyłącza się do tego szczytnego przedsięwzięcia, dlatego odwiedziliśmy Publiczne Gimnazjum nr 1 w Starogardzie.Szkoła ta od początku grania WOŚP czynnie uczestniczy w tej akcji. W tym roku za szkolną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odpowiedzialna jest Joanna Rajewska.

- Od wielu lat przyłączamy się do WOŚP. W tym roku współpracujemy również z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Starogardzie. Prawdę mówiąc, zaczynamy już od czwartku. W tym właśnie dniu odbędzie się spotkanie muzyczne. Koszt wstępu wynosi 3 zł. Dochód z tej imprezy również będzie przeznaczony na WOŚP. Także w czwartek dzieci będą kwestować na terenie szkoły. Mamy przygotowane symboliczne cegiełki. Chcemy, aby ci, którzy przyłączają się do akcji - mieli jakąś pamiątkę. Oprócz tego nasza szkoła wystawia 15 wolontariuszy, którzy będą chodzić z puszkami na terenie miasta.

W ubiegłym roku naszej szkole udało się zebrać ponad 3100 zł. Mamy nadzieję, że w tym roku ludzie równie chętnie będą przyłączać się do niedzielnej akcji. Jednocześnie prosimy, aby wszyscy dorośli zwracali uwagę na to, czy zbierający mają identyfikatory i zaplombowane puszki. Prosimy również o ingerencję w razie przykrych wypadków. Wiadomo, wandali w taki dzień nie zabraknie - apeluje Joanna Rajewska, nauczycielka z Publicznego Gimnazjum nr1 w Starogardzie.

(il)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz