środa, 15 czerwca 2005

IGRZYSKA EUROREGIONU

W piątek 24 czerwca 2005 r. na Stadionie Miejskim w Starogardzie Gdańskim o godzinie 15.00 odbędzie się ceremonia otwarcia I Igrzysk Młodzieżowych Euroregionu "Bałtyk".

Igrzyska zostały objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego, a realizowane są w ramach unijnego projektu finansowanego ze środków Programu Współpracy Przygranicznej Phare - Polska Granica Wschodnia. Pomysłodawcą i liderem całego przedsięwzięcia jest Gmina Miejska Starogard Gdański. W realizację projektu zaangażowani są partnerzy z kilku krajów: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta Tczewa, Urząd Miasta Malborka, Klub Sportowy "Beniaminek 03" ze Starogardu, Region Kłajpedzki na Litwie, Centralny Rejon Administracji m. Kaliningrad oraz samorząd m. Bałtijsk z Rosji, a także dodatkowi partnerzy z Kwidzyna oraz Danii i Szwecji. Ponadto organizatorzy współpracują z kilkunastoma klubami sportowymi z wymienionych miast i krajów.

Do udziału w igrzyskach, które odbędą się w Starogardzie Gdańskim w dniach 24-26 czerwca b.r., zgłosiło się ponad 450 uczestników z Polski, Litwy, Danii, Szwecji i Rosji. W ciągu trzech dni zostaną zorganizowane zawody w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej i boksie dla młodzieży (dziewcząt i/lub chłopców) w wieku 13-15 lat. Młodzież będzie ze sobą rywalizować na kilku starogardzkich obiektach sportowych: Stadionie Miejskim, Boisku "Włókniarz", Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, Hali "Agrokociewie", Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Hali Sportowej "Ekonomik" Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Dokładny program igrzysk znajduje się na stronie internetowej, poświęconej projektowi www.youthgames.pl , gdzie w rubryce "pliki do pobrania" można także ściągnąć wszelkie dodatkowe informacje o projekcie. Od 20 czerwca będą rozwieszone plakaty poświęcone temu wydarzeniu, a zainteresowani mogą pobrać program i ulotkę igrzysk w Biurze Projektu oraz Biurze Zawodów Sportowych (adresy poniżej).

W ramach igrzysk w dniu 24 czerwca o godzinie 16.30 w Hali Miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji zostanie także otwarta wystawa fotografii Ireneusza Cyranka, polskiego artysty z Hillerod w Danii - partnerskiego miasta Starogardu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na seminarium poświęcone zagadnieniom edukacji poprzez sport i uwarunkowaniom rozwoju sportu na obszarze Euroregionu "Bałtyk", które się odbędzie w godzinach 12.00-14.30 w sali nr 22 Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim.
Zamknięcie igrzysk oraz wręczanie nagród i pucharów zaplanowane jest na niedzielę 26 czerwca w godz. 16.00-18.00 na Stadionie Miejskim w Starogardzie.

Do udziału w ceremonii otwarcia oraz wydarzeniach towarzyszących zaproszono wszystkich partnerów oraz licznych gości, m.in. włodarzy województwa pomorskiego oraz miast partnerskich, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli świata sportu oraz kultury.


Adresy kontaktowe i dodatkowe informacje:

BIURO PROJEKTU
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miejskim w Starogardzie Gdańskim
Ludwik Szakiel - naczelnik wydziału, kierownik projektu - tel. (+48 58) 5306062, e-mail: ludwik.szakiel@um.starogard.pl

BIURO ZAWODOW SPORTOWYCH
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim
Renata Goździelewska - tel. kom. (+48) 509560629, e-mail: osir@osir.com.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz