poniedziałek, 19 listopada 2012

KRONIKA STRAŻACKA - 19.10.2012

Starogard Gdański, 2012-11-19

Krótka informacja z wybranych zdarzeń
za okres od 12.11.2012 do 18.11.2012 r.


1.15.11.2012 r., Rusek, droga powiatowa nr 2709G, gmina Bobowo - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu bocznym w drzewo stroną kierowcy. Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie osoby. Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) przybył wraz z zastępami straży pożarnej. Policja wstrzymała ruch na drodze. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do pasażera, wydobyto go na zewnątrz pojazdu i przekazano ZRM. Lekarz stwierdził zgon u kierującej pojazdem. Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez Prokuratora i Lekarza sądowego kobietę kierującą wydobyto z pojazdu. Przy pomocy wyciągarek samochodowych wyciągnięto samochód na jezdnię, a następnie załadowano na lawetę Pomocy Drogowej. Jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych i przywrócono ruch w obu kierunkach.

2. 15.11.2012 r., Kolincz, ul. Główna, gmina Starogard Gdański - pożar
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po spaleniu komory silnika na drodze dojazdowej do posesji. Pożar w samochodzie został przygaszony przed przybyciem straży pożarnej przy użyciu gaśnic proszkowych. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, zakręcili zawór główny instalacji gazowej, odłączyli akumulator oraz podjęli czynności gaśnicze w natarciu na tlącą się komorę silnika.

3. 16.11.2012 r., Bytonia, ul. Zielona, gmina Zblewo - miejscowe zagrożenie
Na miejscu zdarzenia zastano właściciela budynek mieszkalnego, który wskazał pomieszczenie garderoby na piętrze, w którym stwierdzono wyczuwalny swąd. Przez pomieszczenie garderoby przebiega część przewodu dymowego. Ratownicy dokonali pomiaru atmosfery mieszkania na obecność tlenku węgla na trzech poziomach budynku. Stwierdzono wahanie się tlenku węgla na parterze i piętrze na poziomie 1 do 4 ppm. Przewietrzono mieszkanie i kolejne pomiary wskazywały te same stężenia. Pomiaru dokonano dwoma miernikami TOX-CO oraz GAS-ALLERT Microclip. Stężenie wykazał tylko miernik TOX-CO. Zalecono właścicielowi sprawdzenie wentylacji i przewodu dymowego przez uprawnionego kominiarza.

4.18.11.2012 r., Ocypel, ul. Turystyczna, gmina Lubichowo - pożar
Na miejsce zdarzenia zastano pożar wewnątrz budynku letniskowego. Energia elektryczna została odłączona w rozdzielni elektrycznej. W budynku nie było żadnych osób. Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a następnie podjęli czynności gaśnicze do wnętrza budynku w natarciu lokalizując pożar. W trakcie prowadzenia działań wyniesiono 3 butle z gazem propan-butan (1szt. 11 kg i 2 szt. 3 kg). Następnie wyniesiono na zewnątrz nadpalone elementy wyposażenia budynku
i przelano je wodą celem dogaszenia zarzewia ognia. Częściowo rozebrano podbitkę stropodachu budynku. Pomieszczenia oddymiono przy użyciu agregatu oddymiającego. Na zakończenie sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną - zagrożeń nie stwierdzono.


Sporządził: mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz