wtorek, 27 listopada 2012

Super nawierzchnia na berlince ze Zblewa do Rytla!

Koniec z męczeniem zawieszenia aut na łączeniach betonowych płyt na berlince. W listopadzie ciężkie maszyny wjechały od strony gminy Kaliska i w niesamowitym tempie położyła fantastycznie równy asfalt. 23 listopada dotarła do Zblewa....
Dzięki temu od Zblewa mamy z małymi przerwami (Frank) idealną drogę do Czarnej Wody. Ciekawe, jak jest za Czarną Wodą, już w powiecie chojnickim. Może ktoś podpowie (biuro@kociewiacy.pl)?

Fot. Tadeusz Majewski

e-mail 1

Witam Serdecznie.

Jeżeli chodzi o Berlinkę, nowe nawierzchnie wykonane w tym roku to :

- Zblewo - Dąbrowa w trakcie realizacji

- Dąbrowa - Frank (bez skrzyżowania z drogą powiatową wjzad do Kalisk)

- Frank - Piece - zakończono

- Piece - Kamienna Karczma - zakończono

- Łąg - Czersk (bez miejscowości Łąg w zabudowaniu)

- Czersk - Gutowiec - Rytel

W ten oto sposób udało się już połączyć odcinek Zblewo z miejscowością Rytel ( z wyłączeniem miejscowości: Czarna Woda, Łąg oraz Czersk). Tak że można uznać, że to spore postępy).

e-mail 2
Kilka słów o technologii.
Płyty betonowe najpierw się frezuje na grubość około 1 cm. Następnie dokonuje się oczyszczenia nawierzchni oraz oznaczenia miejsc pęknięć poprzecznych płyt. Kolejny etap to sprysk emulsją w celu ulepszenia przyczepności masy. Pierwsza warstwa - 4 cm - tzw. wyrównawcza. Następnie kolejny sprysk i na to masa ścieralna - też 4 cm. Kolejny etap to nacinanie poprzednio zaznaczonych pęknięć poprzecznych na grubość ok. 4 cm oraz nacięcie całej długości na osi jezdni. Nacięcia wypełnia się masą zalewową na gorąco. Na koniec pozostaje uzupełnienie poboczy frezem zdartym w pierwszym etapie. Ostatni etap to wymalowanie linii.
Pokrótce ta, może mniej fachowym okiem, wyglada zakres prac. Można powiedzieć, że ten rok był udany pod wzgledem inwestycji w pow. starogardzkim na berlince. Myślę, że przebudowa pozostalych odcinkow to kwestia 1 - 2 lat. W zależności od przyznanych środków.
e-mail znany redakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz