poniedziałek, 12 listopada 2012

RADZIEJEWO. KOLEJNE TRAGICZNE POTRĄCENIE

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęła 63-letnia piesza. Mieszkanka gminy Zblewo została potrącona przez kierowcę audi, który kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. W wypadku ucierpiał również 23-latek, który na chwilę przed zdarzeniem próbował pomóc leżącej przy krawędzi jezdni kobiecie.
Wczoraj około godz.16.20 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o tragicznym wypadku drogowym, w którym zginęła 63-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło w miejscowości Radziejewo.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mieszkanka gminy Zblewo leżała przy krawędzi jezdni. Piesza została potrącona przez kierowcę audi. W wypadku tym ucierpiał również 23-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który na chwilę przed zdarzeniem próbował udzielić kobiecie pomocy. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 40-latek, który kierował audi, spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał 0,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


asp. Marcin Kunka Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33
www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz