poniedziałek, 19 listopada 2012

Z POLICJI. DWÓCH NIETRZEŹWYCH UDERZYŁO W RADIOWÓZ!

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn zatrzymali w sobotnią noc policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Każdy z nich twierdzi, że to on kierował vw golfem, który uderzył w radiowóz. Przy starszym z nich funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

W sobotę 30 minut przed północą w tył radiowozu stojącego na czerwonym świetle uderzył vw golf. Kierowca szybko wycofał samochód i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Chwilę potem zauważyli, że uciekający uderzył jeszcze w betonowy słup. Wkrótce odnaleźli rozbite auto zaparkowane na jednym z podwórek. Kierowcy nie było. Funkcjonariusze szybko dotarli do 19-latka, który jak wynikało z ich ustaleń, miał prowadzić golfa. Był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po pewnym czasie do interweniujących na miejscu policjantów z drogówki podszedł drugi mężczyzna, który oświadczył, że to on kierował volkswagenem w czasie zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie ponad 2 gramy marihuany. Został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie.

Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Niebawem w tej sprawie zostaną przedstawione zarzuty dotyczące spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwym oraz posiadania narkotyków. Mundurowi ustalają również źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone środki odurzające.

POSZUKIWANY 4 LISTAMI GOŃCZYMI TRAFIŁ DO ARESZTU

Aż 4 listami gończymi poszukiwany był mężczyzna, który wpadł w ręce kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Do zatrzymania doszło w miniony piątek na terenie Trójmiasta. Mieszkaniec Kociewia był poszukiwany od września br. za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i 3 krotne złamanie zakazu sadowego.


Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 4 listami gończymi. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 41-latek został schwytany i trafił do aresztu śledczego.

Z informacji jaką posiadali policjanci wynikało, że poszukiwany od września br. mężczyzna ukrywa się na terenie Gdańska. Mieszkaniec Kociewia był poszukiwany przez starogardzki sąd za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz 3 krotne złamanie zakazu sądowego. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miniony piątek kilka minut po godz. 16.00.

Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi teraz najbliższe 2 lata.
--

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz