poniedziałek, 5 listopada 2012

Z POLICJI. ZOBACZYŁ RADIOWÓZ I PRZESKOCZYŁ NA MIEJSCE PASAŻERA

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 19-letni kierowca malucha, który na widok radiowozu zatrzymał pojazd i przeskoczył na tylne siedzenie. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec gminy Zblewo był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Niebawem mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo drogowe oraz kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień.

Policjanci ze Zblewa niebawem przedstawią zarzuty w sprawie przestępstwa drogowego, które popełnił 19-letni kierowca małego fiata. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.

Funkcjonariusze patrolujący drogę krajową nr 22 zauważyli ruszającego z pod baru malucha. Jego kierowca na widok radiowozu zjechał w zatoczkę autobusową, zatrzymał auto i przeskoczył na tylne siedzenie.

Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca malucha jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 19-latek nie posiada prawa jazdy. Policjanci udaremnili kierującemu możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Taryfikator przewiduje za to wykroczenie 500 zł mandatu.

--
asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz