niedziela, 11 listopada 2012

Śpiewasz? - zgłoś się do Konkursu!

Śpiewasz? - zgłoś się do Konkursu!


na zgłoszenia do Tczewskiego Konkursu Twórczości TKT czekamy tylko do piątku 23.11.2012r!


Już po raz dziewiąty Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie organizuje Tczewski Konkurs Twórczości. Zapraszamy wszystkich chętnych - śpiewających

do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.


Konkurs obejmuje dwie kategorie: twórczość własną (tekst i muzyka własna) oraz interpretację muzyczną polskich utworów poetyckich.

W Konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie do Organizatora - mailem (ckis@ckis.tczew.pl), pocztą (ul. Wyszyńskiego 10, 83-110 Tczew) lub osobiście - do dnia 23.11.2012 r. czytelnie wypełnionej Karty Zgłoszenia, tekstów wykonywanych utworów oraz demo.


Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe!Przesłuchania konkursowe odbędą się 07 grudnia 2012 r.

Koncert laureatów i wręczenie nagród - 08 grudnia 2012 r.


Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.ckis.tczew.pl

Aby urozmaicić i podnieść rangę TKT, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku finał IX Tczewskiego Konkursu Twórczości, który odbędzie się 08 grudnia, uświetni swoim występem wokalista wyjątkowy - CZESŁAW MOZIL. Artysta, znany jako Czesław Śpiewa, jest cenionym wokalistą, kompozytorem i akordeonistą.

Koncert odbędzie się 08 grudnia o godzinie 19.00.


Zapraszamy!INFORMACJA O KONCERCIE CZESŁAW ŚPIEWA SOLO ACT

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 10 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach potocznie nazywanych "Polską klasy B" miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila szerszej publiczności jako alternatywnego grajka znanego głównie jako juror telewizyjnego show.

Zgodnie z zamysłem artysty, muzyczna wędrówka po antypodach kraju utrzymywała balans pomiędzy telewizyjną popularnością Czesława Mozila a jego artystyczną działalnością. Projekt okazał się dużym sukcesem. Solowe występy duńskiego muzyka cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży jak i starszych miłośników muzyki. Zabawna konferansjerka, nietuzinkowe żarty i intymny klimat małych knajpek i domów kultury stwarzają artyście unikalną możliwość szczególnego kontaktu z wielopokoleniową publicznością. Efektem tych spotkań jest mające status Platynowej płyty DVD "W moim maluteńkim świecie", które idealnie oddaje atmosferę niecodziennych koncertów spod znaku Czesław Śpiewa Solo Act.

Repertuar występów Solo Act zawiera największe przeboje z płyty "Debiut" i "POP" oraz kompozycje z najnowszego albumu "Czesław Śpiewa Miłosza". Każdy z utworów poprzedzają opowieści o genezie jego powstania oraz autobiograficzne wyznania artysty. Solowe występy Czesława Mozila to także pokaz mistrzowskiej gry na fortepianie i akordeonie. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej oraz zdeklarowany miłośnik walczyków, z lekkością improwizuje melodie swoich utworów udowadniając, że muzyka klasyczna wcale nie musi być nudna. Wprost przeciwnie, klasyczne inspiracje łączą się tutaj z awangardową fantazją, folkowymi klimatami, punkowym wigorem i poetyckim nastrojem. Dlatego na próżno szukać etykietek i łatwych formułek opisujących solowe koncerty Czesława Mozila. Bo jak zastrzega sam artysta - przepustką do jego malutkiego świata jest umiejętność czucia, a nie rozumienia muzyki. I to się sprawdza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz