niedziela, 27 stycznia 2013

AEROBIK. Robię zdjęcia i rozmyślam, czy wytrzymałbym choćby kwadrans

Może źródłem twoich wałeczków tłuszczu w talii są późne kolacje albo ataki ,,wilczego" głodu i zajadanie stresów? Więc na co czekasz?

Jak aerobik, to tylko w Zblewie!

Zajęcia aerobiku w GOK-u w Zblewie. Ćwiczy blisko pięćdziesiąt pań (o takiej frekwencji w Starogardzie mogą pomarzyć). Prowadząca Ewa Ossowska przez cały czas utrzymuje niesamowite tempo. Króciutkie przerwy - na łyk wody i zmianę przyborów gimnastycznych. AEROBIK. Robię zdjęcia i rozmyślam, czy wytrzymałbym choćby kwadrans. Nie, na pewno nie. A przecież uprawiam sport...

Ruch jest niezwykłym lekiem

Pani Ewa zaraża swoją charyzmą, pasją, ćwiczy i prowadzi wręcz doskonale, ale jest coś jeszcze - te jej ćwiczenia mają solidną teoretyczno-praktyczną podbudowę. Tak mówi po zajęciach:

- Ruch jest niezwykłym lekiem, nie do znalezienia na aptekarskich półkach. Dziś wszyscy potrzebujemy energii, sprawności fizycznej i siły, by móc radzić sobie z wyzwaniami życia i wszechobecnym stresem. Mimo presji czasu chcemy dobrze wyglądać, zachować zdrowie i atrakcyjność. Aby to osiągnąć, musimy pokonać lenistwo i nauczyć się regularnej aktywności fizycznej. Dzięki regularnym ćwiczeniom panie stają się bardziej atrakcyjne i zaczynają przyciągać do siebie ludzi. Nie chcą być kimś innym niż sobą! Za mała, za gruba, za chuda, zbyt okrągła - odrzucają te myśli. Poprzez systematyczne ćwiczenia fizyczne wydziela się ,,hormon szczęścia". Kiedy ćwiczymy, czujemy się znacznie młodsze i tak też wyglądamy! Poprzez ćwiczenia więcej tlenu dostarcza się komórkom i dzięki temu opóźnia się proces starzenia. Ruch poprawia krążenie krwi w organizmie, co prowadzi do pobudzenia całej przemiany materii i wzmacnia układ odpornościowy. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na zdolność koncentracji i sprawność umysłową. Kto regularnie ćwiczy, jest wewnętrznie zrównoważony i bardziej odporny na huśtawki nastroju, zrelaksowany, pogodny i optymistycznie nastawiony do życia. Regularne ćwiczenia niosą ze sobą jeszcze jedną ogromną korzyść: wspomagają zdrowy i spokojny sen.


Ćwiczenia w grupie to przyjemność


- Ćwiczenia wykonywane w grupie motywują do działania, sprawiają przyjemność i dostarczają ogromnej satysfakcji. Jest też sporo śmiechu. Wspieramy się i wymieniamy doświadczeniami. My, kobietki "zblewskiego babskiego klubu", wiemy, że w ten zaskakująco prosty sposób można odzyskać pełną sprawność i doskonałe samopoczucie fizyczne i psychiczne. Nasze ćwiczenia pomagają przezwyciężyć blokady tkwiące w myślach. Zapewniają zgrabną sylwetkę, gdyż dzięki zwiększonemu zużyciu energii topnieją wałki tłuszczu. Kobiece krągłości wcale nie muszą znikać, lecz twarde i jędrne będą znacznie piękniejsze. Ćwiczenia wzmacniają i ujędrniają przede wszystkim mięśnie brzucha, nóg, pleców i pośladków. Staramy się dostosować ćwiczenia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Mięśnie brzucha słabną, jeśli za dużo siedzimy, czego konsekwencją są napięte mięśnie i bóle pleców. Tu pomogą specjalnie dobrane ćwiczenia, które nie tylko wpływają pozytywnie na wygląd brzucha, lecz także wzmacniają mięśnie pleców i pomagają walczyć z wadami postawy. Częste i długie siedzenie rozluźnia mięśnie pośladków. Jednak my mamy na to radę. Nasze ćwiczenia powodują redukcję tkanki tłuszczowej i przywracają pośladkom jędrny kształt, gładką skórę i prawidłową postawę. Nogi także wymagają odpowiednich ćwiczeń, które kształtują mięśnie ud. Dzięki ćwiczeniom można się pozbyć niezbyt ładnych wybrzuszeń tkanki na udach. Tu uwaga. Chodź po schodach, nie korzystaj z windy, spaceruj! ...Na naszych treningach stosujemy tzw. interwały, na zmianę ćwiczymy z większą i mniejszą intensywnością. Zmienne tempo wykonywania poszczególnych ćwiczeń wiąże się ze zmienną akcją serca, które spowalnia i przyspiesza - bez przerw. I w tym tkwi sekret. Zmieniające się tętno sprawia, że spalasz więcej kalorii, na co organizm reaguje spalaniem tkanki tłuszczowej. Nasz ,,zblewski aerobik" odbywa się przy rytmicznej muzyce, z wieloma powtórzeniami. Każda część treningu zawiera ćwiczenia na siłę, koordynację, a także kształtuje wytrzymałość.


Nordic Walking - sport dla każdego

- Nasze zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) dla wszystkich chętnych (mężczyźni mile widziani) w GOK-u w Zblewie o godzinie 18.30 i trwają 60 minut. Zajęcia są także w każdą środę dla kobiet 40+ na sali gimnastycznej w Zblewie, o 18.00. Przebiegają w nieco wolniejszym tempie i bardziej skupiamy się na przeciwdziałaniu bólom pleców oraz stawów... Oprócz aerobiku polecamy wszystkim spacer po zdrowie. Bowiem w naszym "klubie" ma miejsce także Nordic Walking, który odbywa się we wtorki o godzinie 18 (zbiórka przed GOK-iem). Jest to całoroczna forma aktywności ruchowej w terenie. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy istotnych przeciwwskazań zdrowotnych. Nordic Walking odciąża kręgosłup wzmacniając jednocześnie jego mięśnie. Uprawiamy tę formę ruchu bez względu na porę roku czy pogodę. Nordic Walking to sport dla każdego, nie wymaga przygotowań. Po prostu ubierz wygodny strój sportowy, bierz kijki i chodź z nami! ...Nasz klub jest dla wszystkich. Nie zapomniał także o kobietkach, które jako formę aktywności fizycznej wybrały gry zespołowe. Aby spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, nabrać sił, kondycji, a także, aby odprężyć się psychicznie, wybrały nasze młode panie koszykówkę. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 19 na sali gimnastycznej w Zblewie.


Na zakończenie apel

Ewa Ossowska, korzystając z łamów "Kuriera" dziękuje pani Anecie Osowskiej, dyrektor GOK-u. Gdyby nie jej pomoc i współpraca, działalność ,,zblewskiego babskiego klubu" nie byłaby możliwa. - Należą się Pani Anecie ogromne brawa i słowa wdzięczności!

I jeszcze jakże bezpośredni apel tej znakomitej instruktorki.

- Weź się w garść i dołącz do nas! To od twojego stylu życia zależy, czy będziesz dobrze czuć się w swoim ciele, osiągniesz najlepsze możliwe wyniki i będziesz tryskać energią i siłą! Zastanów się!

Oprac. Tadeusz Majewski

Fot. Tadeusz Majewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz