czwartek, 31 stycznia 2013

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu w Pinczynie

Dnia 18 stycznia br. w sali gimnastycznej szkoły w Pinczynie, miała miejsce uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka", na którą przedszkolaki zaprosiły nie tylko swoich najbliższych ale również panią Anetę Osowską - kierownika GOK w Zblewie, panią Iwonę Loroch - dyrektora ZKiW w Pinczynie oraz panią Alicję Przybylską - wicedyrektora ZKiW. Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez w naszym przedszkolu...
Z niecierpliwością oczekują jej nie tylko nasi najmłodsi, ale również seniorzy. Wszyscy przecież wiemy, że bez opiekuńczej ręki Babci, pomocnej dłoni Dziadka świat byłby smutny i pozbawiony harmonii. To właśnie oni dają swoim wnukom całą swoją miłość, troszczą się o nich i poświęcają cały swój czas. Wnuczęta wiedzą doskonale, że w Babci i w Dziadku drzemią niezmierzone pokłady cierpliwości i zawsze mogą na nich liczyć. To właśnie oni swym spokojem i radością dają wnukom oparcie w trudnych chwilach.
Jakże Im za to wszystko podziękować?!
Nasze przedszkolaki pod kierunkiem wychowawców, przygotowały część artystyczną, w której miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystyczno-wokalnych oraz wręczenia własnoręcznie przygotowanych upominków. Dzieci z grupy O "B" w pięknych strojach wystąpiły w inscenizacji Jasełek. Zaś grupa O "A" zaprezentowała swoje umiejętności folklorystyczne w ludowym tańcu Grozik. Dziadkowie usłyszeli również wiele ciepłych słów kierowanych do nich poprzez treści zawarte w wierszykach i piosenkach. Na zakończenie wszystkich uczestników naszej uroczystości zaprosiliśmy do udziału w licznych konkursach, wspólnej zabawy i słodkiego poczęstunku.
Takie wspólne świętowanie daje nie tylko wiele satysfakcji, ale zacieśnia też więzi rodzinne i zachęca najmłodszych do sprawiania przyjemności najbliższym i szacunku wobec osób starszych.

Renata JodkoBrak komentarzy:

Prześlij komentarz