sobota, 5 stycznia 2013

PSP ZBLEWO. Krótka historia cudu Bożego Narodzenia

Jasełka 2012
Piątek 21 grudnia był bardzo pracowitym dniem dla dzieci z oddziału przedszkolnego "O"a i klasy IIIa Publicznej Szkoły Podstawowej im. W Kwaśniewskiego w Zblewie. Postanowiły one w radosny sposób przedstawić krótką historię cudu Bożego Narodzenia. Inscenizacja nosiła tytuł "Kolęda na ziemi"...

Przygotowania rozpoczęły się wraz z końcem listopada. Na tę okoliczność stworzono scenariusz dostosowany do możliwości młodych aktorów. Dzięki kreatywności i zaangażowaniu rodziców, dzieci upodobniły się do bohaterów tychże jasełek.

Na scenie podziwialiśmy Świętą Rodzinę z "żywym" Jezuskiem, dostojnych królów, leśne zwierzęta: jeża, misia, wiewiórkę oraz zajączka, zabawne diabełki, emanujące dobrocią aniołki oraz czuwających pasterzy, którym wtórowała rozśpiewana dziecięca gromada przy dźwiękach dzwoneczków. W życzliwym uścisku, podczas piosenki "Jest taki dzień", dziatwa szkolna klas 0-3 zakończyła pracowity rok 2012.


Trud dzieci włożony w przygotowanie przedstawienia został nagrodzony gromkimi brawami. Po takim gorącym przyjęciu na pewno niejednemu dziecku zamarzą się dalsze sukcesy na "scenie".

Wprowadzeni w świąteczny nastrój, rozeszliśmy się wraz z towarzyszącymi nam podczas występu rodzicami, dziadkami i rodzeństwem do domów, aby celebrować ten niezwykły czas w rodzinnej, pełnej ciepła atmosferze.


Klaudia Kulas - stażystka ZSP w Zblewie

W. Guzińska i F. Gołuńska - opiekunowie grup

Foto: J. Gadecki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz