czwartek, 31 stycznia 2013

Podwójny sukces szkoły w Pinczynie!

Nowy Rok 2013 dla szkoły w Pinczynie rozpoczął się bardzo pomyślnie. Szkoła podstawowa oraz przedszkole otrzymały z Europejskiego Funduszu Społecznego dofinansowanie do dwóch wniosków realizowanych w ramach "Oddolnych inicjatyw edukacyjnych na obszarach wiejskich".


Zarówno projekt "W przedszkolu w Pinczynie nauczysz się więcej", jak i "Interaktywna edukacja wsparciem na starcie" odpowiada na zapotrzebowanie dzieci na dodatkowe zajęcia techniczno-informatyczne.

Już w lutym dzieci wcielą się w rolę małego inżyniera. Na interaktywnych zajęciach technicznych będą budować, konstruować i majsterkować przy użyciu m.in. klocków lego, puzzli oraz wielu innych intrygujących przedmiotów. Starsze dzieci poznają podstawy inżynierii, mechaniki i robotyki. Metodą projektową będą rozwiązywać realne problemy konstruktorskie.

Na zajęciach ICT czeka na dzieci informatyka w nowym wydaniu. Przy pomocy specjalistów będą poznawać m.in. podstawy grafiki komputerowej, rysunku, czy też obróbki dźwięku, obrazu i filmu. Poziom zajęć będzie dostosowany do wiedzy oraz wieku dzieci.

Bardzo ciekawie zapowiadają się Pikniki Edukacyjne, które będą zwieńczeniem projektów. Przez cały dzień pikniku, pod okiem profesjonalnych animatorów dzieci będą mogły eksperymentować. Będzie to czas nie tylko wspaniałej zabawy, ale również ciekawej nauki.

Wartość dofinansowania obydwu projektów wynosi 97.555 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz