poniedziałek, 7 stycznia 2013

Paweł nie widzi w szkole niedożywionych dzieci

19 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Bytoni w klasach I i II gimnazjum odbyła się konferencja prasowa pt. O SZTUCE ZADAWANIA PYTAŃ pod okiem pana Tadeusza Majewskiego (Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie - koło dziennikarsko-twórcze). Każdy mógł wcielić się w rolę redaktora i zadawać pytania, na które odpowiadali wyznaczeni uczniowie...Oto główne problemy, jakie zostały poruszone:

1. Czy jesteśmy niedożywieni?

2. Czy jesteśmy niewysportowani?

3. Czy jesteśmy niekreatywni?

Na marginesie. W mediach ukazuje się mnóstwo materiałów o niedożywieniu, niechęci młodych do uprawiania sportu i braku kreatywności. Stąd te zagdanienia.

Klasa I


Klasa II


Relacja z warsztatów w klasie II

Ad. 1

- Moim ulubionym daniem jest żurek z jajkiem oraz leczo - mówił Paweł Landowski. - Posiłki są jedniodaniowe. Obiady w naszej szkole są bardzo smaczne. Porcja kosztuje 2 złotych. Dużym powodzeniem cieszą się desery, tj: jogurty, naleśniki czy racuszki.
Paweł nie widzi w szkole niedożywionych dzieci.

Ad. 2

W naszej szkole nie ma warunków do uprawiania sportu - mówił Daniel Pienschke. - Powinny być hala i basen. W klasie II gimnazjum najchętniej uprawianymi dyscyplinami są siatkówka oraz piłka nożna. Wiele osób chętnie brałoby udział w zajęciach z innych dyscyplin.

Ad. 3

W naszej klasie są indywidualności, osoby bardzo ambitne - mówił Aleksander Ciesielski. - Chłopcy w większości chcieliby zostać mechanikami lub elektrykami.

Olek chciałby otworzyć swój własny warsztat samochodowy, Agata Zimnak pragnie zostać architektem lub sportowcem, Natalia Para - policjantką, Marta Szwedowska - sportowcem, Karina Jasińska - kosmetyczką. Dwie dziewczyny chciałby zostać fryzjerkami.

Agata Zimnak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz