niedziela, 6 stycznia 2013

NA SYGNALE. PONAD 3 PROMILE NA DWÓCH KÓŁKACH. INNE

(3.1) PONAD 3 PROMILE NA DWÓCH KÓŁKACH

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta, którego wczoraj zatrzymali policjanci z Lubichowa. 37-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego miał problemy z utrzymaniem równowagi. Mężczyzna na widok radiowozu zeskoczył z jednośladu i zaczął prowadzić swój pojazd. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu policjanci z Lubichowa patrolując ulicę Kościuszki w miejscowości Osieczna zauważyli jadącego rowerem mężczyznę. Cyklista na widok radiowozu zeskoczył z pojazdu i zaczął go prowadzić. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić trzeźwość tego uczestnika ruchu. Podczas badania okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Niebawem zatrzymany przez policjantów przestępca drogowy stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Tylko w ubiegłym roku starogardzka drogówka zatrzymała aż 261 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.


PRÓBOWAŁ SPRZEDAĆ KRADZIONY PANEL I TRAFIŁ DO ARESZTU

Wczoraj kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali włamywacza, który z zaparkowanego volkswagena ukradł panel od radia. Mężczyzna wpadł w ręce policji, gdy próbował sprzedać swój łup nieumundurowanemu funkcjonariuszowi. Złodziej trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane mienie wróciło do swojego właściciela.

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali włamywacza, który okradł zaparkowanego volkswagena. Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 stycznia br. na osiedlu 60-lecia ONP. Przestępca włamał się do stojącego na parkingu auta i zabrał panel od radia. Interweniujący w tej sprawie policjanci zdobyli informację o tym, że w rejonie ulicy Kościuszki jakiś mężczyzna oferuje przechodniom do sprzedaży panel od radia. Gdy na miejsce udali się kryminalni podszedł do nich mężczyzna, który wyjął z kieszeni skradziony panel i zaproponował jego sprzedaż.

25-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odzyskane przez policjantów mienie wróciło do swojego właściciela. Nocny włamywacz usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają czy 25-latek nie dokonywał w przeszłości podobnych przestępstw.

(4.01) NIETRZEŹWY KIEROWCA GOLFA ZŁAMAŁ ZAKAZ SĄDOWY

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy, którego zatrzymali policjanci ze starogardzkiej drogówki. Mieszkaniec Kociewia był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca golfa, którego w miniony czwartek zatrzymali policjanci ze starogardzkiej drogówki. Pełniący nocną służbę funkcjonariusze w miejscowości Kokoszkowy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Podczas legitymowania kierowcy, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono 1,15 promila alkoholu. Gdy policjanci ustalili personalia kierowcy wyszło na jaw, że posiada on do listopada 2014 roku sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny, bo jak się okazało kontrolowany pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Interweniujący w tej sprawie policjanci uniemożliwili kierującemu kontynuowanie dalszej jazdy. Niebawem 38-latek usłyszy zarzuty. Za złamanie zakazu sądowego oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 5 lat wiezienia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz