czwartek, 31 stycznia 2013

SIWIAŁKA – PORANNA GOŁOLEDŹ ZASKOCZYŁA KIEROWCÓW

Ciężarówka oraz kilkanaście aut osobowych wyładowało w rowie wskutek lokalnej gołoledzi. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Siwiałka. Podczas usuwania skutków tego zdarzenia droga była częściowo zablokowana, a ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas porannych dojazdów do pracy.Dzisiaj nad ranem policjanci ze Starogardu Gdańskiego usuwali skutki lokalnej gołoledzi jaka zaskoczyła kierowców w pobliżu miejscowości Siwiałka. Auta poruszające się drogą wojewódzką nr 222 wskutek śliskiej nawierzchni kończyły jazdę na poboczu drogi. Do rowu wjechało kilkanaście samochodów osobowych i jedna ciężarówka.

W wyniku tego zdarzenia ranna została jedna osoba. Była to interweniująca na miejscu policjantka. Funkcjonariuszka drogówki przebywała w radiowozie, gdy w jej pojazd uderzył kierowca osobowego forda. Kobieta z podejrzeniem urazu kręgosłupa trafiła do szpitala. Wiadomo już, że policjantka oraz mężczyzna kierujący fordem byli trzeźwi.

W czasie usuwania skutków tego zdarzenia droga była częściowo zablokowana. Aby rozładować tworzące się w tym miejscu korki policjanci wprowadzili wahadłową organizację ruchu.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. W czasie zimy każdy uczestnik ruchu drogowego powinien liczyć się z nieoczekiwanymi i trudnymi do przewidzenia zmianami warunków panujących na drodze. W szczególności dotyczy to pory wieczorowo-nocnej. Utrudniona widoczność, znaczne różnice temperatur oraz zaspy na drodze to tylko niektóre czynniki, które bezpośrednio wpływają na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie GdańskimPSP. Siwiałka, droga wojewódzka nr 222 - miejscowe zagrożenie

O godzinie 5:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starogardzie Gdańskim otrzymało wezwanie do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 222 w okolicach Siwiałki. Na miejscu zdarzenia zastano kilka samochodów osobowych (Renault Clio, Opel Astra, VW Passat, Ford Fiesta) oraz ciężarowy (Scania) znajdujące się na poboczu drogi.
Osoby biorące udział w zdarzeniu przebywały poza pojazdami. Policja kierowała ruchem na miejscu zdarzenia. Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy dokonali oględzin pojazdów oraz przeprowadzili wywiad z osobami uczestniczącymi w kolizji (nikt nie zgłaszał dolegliwości).
Ratownicy odłączyli zasilanie akumulatorowe w pojazdach. Z uwagi na bardzo śliską jezdnię wezwano na miejsce piaskarkę. W dalszej części działań jedna z osób zaczęła uskarżać się na ból kręgosłupa. Ratownicy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia.

W trakcie prowadzonych działań na oblodzonej jezdni w stojący radiowóz Policji marki Skoda Octavia uderzył przejeżdżający samochód marki Ford Escort, wskutek uderzenia obrażeń doznała znajdująca się w pojeździe policjantka, której również udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano przybyłemu na miejsce ZRM. Po czynnościach dochodzeniowych uszkodzone pojazdy zostały przekazane właścicielom oraz Policji. Pomoc Drogowa zabrała część uszkodzonych pojazdów. Na poboczu jezdni pozostał ciągnik siodłowy Scania wraz z naczepą, a samochód marki Renault Clio odjechał z miejsca o własnych siłach. Po posypaniu jezdni przez piaskarkę Policja przywróciła ruch na drodze.
Utrudnienia podczas działań: oblodzona jezdnia.

mł. kpt. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz