czwartek, 31 stycznia 2013

Dzień Babci i Dziadka w szkole w Pinczynie

Wśród mroźnych styczniowych dni, szczególnie ciepło zapisał się Dzień Babci i Dziadka zorganizowany 17 stycznia 2013r. przez uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Pinczynie. Na tę uroczystość dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków, by przedstawić im program artystyczny, przygotowany pod opieką swoich nauczycieli...


Na początku uczniowie klas trzecich powitali licznie przybyłych gości (ok. 200 osób) i zaprosili do obejrzenia występów. Dzieci z klas pierwszych pięknie recytowały i śpiewały piosenki o babciach i dziadkach. Klasy drugie popisały się umiejętnościami aktorskimi, przedstawiając jasełka pt "Betlejemska droga" oraz inscenizację "Dwanaście życzeń dla babci i dziadka składa dzieci gromadka" Klasy IIIa i IIIb zaśpiewały piosenkę pt "Oberek dla babci i dziadka" i zaprezentowały wiersz pt "Babcia z dziadkiem".
Zaproszeni goście z ogromnym entuzjazmem oglądali występy wnucząt. W oczach wielu można było zauważyć wzruszenie oraz radość. Spotkanie stało się okazją do umocnienia więzi rodzinnych oraz lepszego, wzajemnego poznania się.
Wzruszeni dziadkowie, z dumą patrzący na swoje pociechy - to naprawdę wspaniały widok. Po uroczystym odśpiewaniu "Sto lat" dedykowanym babciom i dziadkom wnuczęta wręczyły im własnoręcznie przygotowane laurki i upominki. Po części artystycznej na gości czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz