niedziela, 20 stycznia 2013

BORZECHOWO. Niedożywieni? Niewysportowani? Niekreatywni? C.d. konferencji

Przypomnijmy zasady szkolnych konferencji prasowych. Za stołem konferencyjnym zasiadają: osoba bardzo chętnie korzystająca ze szkolnej stołówki, najlepszy sportowiec w klasie i gospodarz klasy (być może przyszły polityk). Ktoś z młodych, lubiący fotografować, otrzymuje aparat i dokumentuje zdjęciowo przebieg zdarzeń. Osoba lubiąca pisać notuje wypowiedzi. Pozostali w klasie zamieniają się w dziennikarzy i zadają pytania...

Oczywiście wcześniej muszą się przedstawić i podać, jaki tytuł reprezentują. Główne hasło warsztatów: O SZTUCE ZADAWANIA PYTAŃ. A oto pytania do siedzących za stołem konferencynym: 1/ Czy jesteśmy niedożywieni? 2/ Czy jesteśmy niewysportowani? Nie lubimy uprawiać sportu? 3/ Czy jesteśmy niekreatywni? Pytania mają związek z bardzo pesymistycznymi wypowiedziami na ten temat na portalach internetowych i w telewizji.

Świetnie konferencja wypadła w klasie III gimnazjum. Pani fotograf zrobiła ciekawe zdjęcia (nieco odbiegające od reporterskich), a redaktor Alina Dzienniak wzorowo zrobiła notatki i ekspresowo nadesłała je pocztą elektroniczną Zamieścimy je po opracowaniu.

Tadeusz Majewski

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie, koło dziennikarsko-twórczeBrak komentarzy:

Prześlij komentarz