wtorek, 7 września 2004

Letnie klimaty

PINCZYN, PIESIENICE. Bilety kupisz w pociągu, a na ekspres do Warszawy przez internet.
Piesienice. - Dworzec jest tu już zamknięty od chyba dwóch lat. Bilety kupuje się w pociągu lub najbliżej w Pinczynie - mówi pani listonosz - sympatyczna Lidia Nogga. Z werwą zajechała VW przed PKP-owski budynek mieszkalny. Pani Lidia obsługuje część gminy Zblewo. Do pracy do Zblewa dojeżdża ze wsi Smolniki. - Dojeżdżam z takiej wsi, której nie znacie - mówi. Jest zaskoczona, kiedy odpowiadamy: Gmina Lubichowo, dojazd przez las z Wdy.
Pani Lidia codziennie robi 70 kilometrów. To ona mówi nam, że są problemy z nabyciem biletów na ekspres na przykład do Warszawy.
Jedziemy do Pinczyna, gdzie stacja PKP jest jeszcze czynna. Kasjerka i dróżnik przejazdowy w jednej osobie pani Janina Klaman potwierdza, że nie da się u niej kupić biletu do Warszawy na ekspres. - Tym zajmuje się inna spółka. Na ekspres trzeba mieć miejscówki, a te można nabyć jedynie w Tczewie na dworcu lub zamówić przez internat. Tak więc niektórzy z terenu, nie mający dostępu do internetu, mogą mieć nie lada problem z kupnem biletu. W Pinczynie można kupić na osobowy i na pospieszny osobowy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz