czwartek, 2 września 2004

Serwis prasowy UM w Starogardzie

Serwis prasowy Urzędu Miasta w Starogardzie - 1.09.2004

Przedstawiamy godziny rozpoczęcia roku szkolnego 2004/2005 w starogardzkich Publicznych Szkołach Podstawowych i Publicznych Gimnazjach

godz. 8.00 PG Nr 3 PSP 1 kl. II, III, V, VI filia PSP 4
godz. 8.30 PSP 3
godz. 9.00 ZSP - PSP 6 PG 2 kl. II, III PSP 1 kl. IV PG 1 PSP 2 kl. I
godz. 10.00 PSP 1 kl. I PSP 2 kl. II, III, IV, V, VI ZSP - PG 4 PSP 4
godz. 10.30 PG 2 kl. I

W imieniu władz samorządowych Starogardu Gdańskiego oraz starogardzkich harcerzy Prezydent Miasta Stanisław Karbowski zaprasza do wzięcia udziału
w oficjalnych uroczystościach miejskich upamiętniających 65. rocznicę najazdu wojsk hitlerowskich na Polskę i rozpoczęcie II wojny światowej. Uroczystości odbędą się:

1 września o godzinie 12:00 przed pomnikiem harcerzy - ofiar II wojny światowej przy ul. Mickiewicza. W porządku uroczystości między innymi: odśpiewanie hymnu państwowego, meldunek, apel poległych, odczytanie rozkazu, modlitwa za starogardzian poległych w II wojnie światowej, składanie wiązanek kwiatów, odśpiewanie hymnu harcerskiego. Do udziału w uroczystości Prezydent zaprasza mieszkańców oraz delegacje wraz z pocztami sztandarowymi.

3 września o godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Kociewskiej nastąpi otwarcie wystawy "Kociewiacy w kampanii wrześniowej i Powstaniu Warszawskim".

15 września odbędzie się XXIII sesja Rady Miejskiej. Wśród tematów, które będą omawiane są: Wykonanie budżetu miasta za I półrocze 2004 r.; Ocena stanu dróg miejskich pod kątem potrzeb inwestycyjnych - kierunki działania w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Starogardzie Gd.

KOMISJE Rady Miejskiej

23 sierpnia br. odbyło się spotkanie Komisji Rewizyjnej. Radni omawiali wykonanie budżetu miasta i zadań rzeczowych za I półrocze. Radni kontynuowali pracę nad wypracowaniem stanowiska w sprawie zlecenia przeprowadzenia kontroli dokumentacji dotyczącej sporu pomiędzy Gminą Miejską Starogard Gdański a PWP "Polsat" Sp. z o.o. w Gdańsku.

24 sierpnia br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej miało miejsce posiedzenie Komisji Kultury. Radni zapoznali się z wstępnymi założeniami projektowymi i programem funkcjonalno użytkowym MBP w Starogardzie przedłożonym przez dyrektora biblioteki Wiesława Proll.

27 sierpnia obradowała Komisja Samorządności, Porządku Publicznego
i Bezpieczeństwa. Radni omówili temat: Bezpieczna droga do szkoły. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Komendy Policji i Straży Miejskiej.

27 sierpnia obradowała również Komisja Edukacji. Radni zapoznali się
z informacją dotyczącą przygotowań do nowego roku szkolnego 2004/2005 w miejskich jednostkach oświatowych. Na spotkaniu przyjęto wstępną wersję projektu uchwały w sprawie zasad przyznania nagród dla najlepszych maturzystów.

30 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu, Strategii i Programów Pomocowych. Radni omówili wykonanie budżetu miasta na I półrocze 2004 r.

18 września br. w naszym mieście odbędzie się "Najdłuższy Koncert Muzyki Kameralnej". Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Stanisław Karbowski oraz Biskup Pelpliński Jan Bernard Szlaga. Organizatorzy przewidują,
że czas trwania koncertu przekroczy 12 godzin, a liczba słuchaczy zainteresowanych tym niecodziennym wydarzeniem społeczno-kulturalnym wyniesie 5 tys. Na początek września swój udział w koncercie potwierdziło już ponad 200 muzyków i wokalistów.

Ta niecodzienna impreza ma służyć: popularyzacji muzyki poważnej; uczczeniu Roku Witolda Lutosławskiego i 155 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina; pokazaniu INTEGRACJI poprzez takie wartości jak rodzina, środowisko, tolerancja, współpraca; popularyzacji tradycji, kultury i walorów krajobrazowych "małych Ojczyzn" na przykładzie Kociewia. Muzyka została tu wybrana jako element kultury, dla którego nie ma barier, ani granic".

Koncert został zgłoszony do GUINNESSA jako próba ustanowienia światowego rekordu w następujących kategoriach: długość trwania stałego akompaniamentu; długość trwania koncertu; ilość występujących solistów, liczba słuchaczy. W programie przewidziano też inne atrakcje i niespodzianki, takie jak pokaz mody, obecność znanych osób ze świata kultury i sztuki, biznesu i polityki.

W poniedziałek 30 sierpnia Prezydent Miasta Stanisław Karbowski uczestniczył
w spotkaniu, które odbyło się w hali Stoczni Gdańskiej z okazji 24. rocznicy wydarzeń sierpniowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz