piątek, 17 września 2004

Serwis prasowy Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim z 16 września 2004 r.

W piątek w Szteklinie odbyło się II spotkanie integracyjne szkółki piłkarskiej KKP Wierzyca. Dyrektorem szkółki jest Sebastian Gramburg. W spotkaniu uczestniczyli młodzi piłkarze i adepci tego sportu, rodzice, trenerzy, władze klubu, sponsorzy i władze miasta.

W związku z tym, iż II przetarg na modernizację basenu nie został rozstrzygnięty, od 22 września br. basen ponownie rozpoczyna działalność.

Zapraszamy wszystkie media na uroczystość nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, która odbędzie się 17 września br. o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury.

Tego samego dnia, tj. 17 września o godzinie 12:00 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 odbędzie się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2004/2005 i podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2003/2004.

W czwartek 9 września odbyło się posiedzenie Komisji Sportu, Rekreacji
i Turystyki, na którym członkowie komisji spotkali się z zarządem klubu sportowego Beniaminek 3 w celu omówienia bieżącej działalności merytorycznej klubu. Szczegóły przedstawił prezes klubu Marcin Kaszubowski. Na spotkaniu dyrektor OSiR-u omówił stan prac związanych z modernizacją stadionu im. K. Dejny. Ustalono też terminy wizytacji zajęć treningowych w klubach sportowych.

Wydział Techniczno - Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim informuje, że ogólnopolska akcja " SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2004 " odbędzie się w dniach 17-19 września br.

Wszyscy zainteresowani tą akcją mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do tut. Wydziału tel. nr 562 22 17 lub bezpośrednio do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych "STARKOM" ul. Tczewska 22 (Pan Rafał Głodek tel. nr 562 30 67).

Celem sprawnego przeprowadzenia akcji proponujemy organizatorom podanie następujących danych :
* wymienić zorganizowaną grupę osób,
* miejsce sprzątania,
* czas i miejsce dostarczenia worków,
* termin odbioru zebranych odpadów,

W przypadku większych grup istnieje możliwość ustawienia pojemników na odpady w miejscu ich zbierania.

Przypominamy, iż w poprzednich latach poszczególne szkoły zbierały odpady
w następujących rejonach:
* Publiczne Gimnazjum Nr 1 - przystanek przy Starmexie,
* Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 - Francuska Górka /ul. Mickiewicza/,
* Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy - Piekiełki /stary basen/,
* Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 - Nowa Wieś /lasek/, cmentarz
żydowski,
* Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 - cmentarz komunalny,
* Publiczne Gimnazjum Nr 2 - ul. Mickiewicza przy przystanku,
* Publiczne Gimnazjum Nr 3 - teren wokół szkoły, cmentarz
* Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 - Osiedle Przylesie,
* Zespół Szkół Publicznych - Okole, Krag,
* Zespół Szkół Ekonomicznych - Płaczewo,
* Zespół Szkół Ogólnokształcących - Strzelnica,
* Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących - teren wokół szkoły,
* Zespół Szkół Skórzanych i Ogólnokształcących - główna brama szkoły,
* Zespół Szkół Zawodowych - rejon ul. Tczewskiej,
* Studium Zawodowo-Medyczne - park Kocborowo,
* Zespół Szkół Autonomicznych

Informujemy, iż powyższe lokalizacje mogą ulec zmianie w zależności od aktualnych potrzeb, wobec czego prosimy o nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem PUK " Starkom ". Odpady zebrane w trakcie trwania akcji będą przyjmowane na miejskie wysypisko śmieci w Linowcu nieodpłatnie.

W poniedziałek 13 września br. w Urzędzie Miejskim z inicjatywy Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku oraz Prezydenta Miasta Stanisława Karbowskiego odbyło się spotkanie liderów i przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Miasta Starogard Gdański. Gości powitał Prezydent Miasta. W swoim wystąpieniu powiedział między innymi o tym jak istotnym elementem demokratycznego społeczeństwa są organizacje pozarządowe.

"W mniejszym lokalnym społeczeństwie, takim jak nasze miasto mogą być one motorem i sprawcą wielu działań, i inicjatyw. Mogą wpływać na decyzje władzy, kreować wizerunek miasta, a przede wszystkim aktywizować naszych mieszkańców. Aby tak było musimy współpracować: Państwo, którzy najlepiej znacie potrzeby mieszkańców i chcecie coś robić, i My- którzy mamy moc sprawczą i trochę pieniędzy. Rząd stworzył formalne podstawy dla takiej współpracy poprzez ustawę o pożytku publicznym i wolontariacie".

Na spotkaniu rozpoczęły się prace nad tworzeniem uchwały określającej program współpracy z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2005 rok. Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych
w Gdańsku przyjęło zaproszenie do koordynowania tych prac.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele ocenili tegoroczną uchwałę, zaprezentowali swoje uwagi i wstępne propozycje zmian oraz wyłonili grupę konsultacyjną do pracy nad nowym projektem.
Przedstawicielami społeczników zostali:
Martyna Bunikowska - Polski Związek Niewidomych, Koło Powiatowe Starogard;
Marcin Kaszubowski - Beniaminek 03;
Łukasz Zblewski - OSP.W sobotę 2 października br. w Starogardzie Gdańskim odbędzie się XIII Bieg Kociewski. Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie, a współorganizatorem jest Rada Miejska Starogardu Gdańkiego.

Start ostry o godzinie 12:00 ze starogardzkiego rynku.

Warunki uczestnictwa:
Bieg Główny - ok. 10 km - ukończone 12 lat;
Bieg Młodzieżowy - ok. 3 km - szkoły ponadgimnazjalne - rocz. 1988,1987, 1986, 1985. TRASA - dystans ok. 10 km.

Zgłoszenia indywidualne (wyłącznie na kartach zgłoszeniowych) przyjmowane będą do 2 października, do godziny 11:00.
Zbiorowe zgłoszenia szkół do 1 października w godzinach od 10:00 do 17:00.
Opłata startowa wynosi 8 zł.
Studenci, uczniowie, zawodnicy powyżej 60 lat - 4 zł.

Uwaga - starogardzianie startują bezpłatnie!
Uczestnicy Biegu Młodzieżowego są zwolnieni z wpisowego.

PROGRAM ZAWODÓW:
9:30 - 11:30 biegi dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów
11:30 start Otwartego Biegu Młodzieżowego Rynek
11:45 Uroczyste otwarcie Rynek. Prezentacja zawodników biegu głównego.
12:00 START OSTRY BIEGU GŁÓWNEGO -RYNEK
13:00 Wręczenie nagród
14:00 Zakończenie imprezy.

Trwają prace przy rozbiórce hali po byłej ujeżdżalni II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Decyzja o rozbiórce została podjęta natychmiastowo po stwierdzeniu kradzieży stalowych elementów konstrukcyjnych dachu.

Trwa odbiór systemu monitoringu w mieście. W ramach zadania zmodernizowano studio w Komendzie Policji oraz zamontowano dwie dodatkowe kamery: na moście na Wierzycy i rondzie k. Straży Pożarnej.

Wprowadzono wykonawcę na budowę ul. Cesarza. Termin zakończenia prac
do końca roku.

Rozstrzygnięto przetarg na budowę ul. Staszica, Kleberga, kanalizacji
na ul. Grzybka.

Trwają prace przy budowie kanalizacji sanitarnej przy ul. Kasztanowej, Topolowej i Skośnej. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Starogard.

Zakończono prace i dokonano odbioru końcowego remontu pomieszczeń
w budynku Urzędu Miejskiego. Zakres prac obejmował remont gabinetów prezydentów i sekretariatu, wymianę stolarki okiennej na I piętrze w ciągu od ul. Gdańskiej, kompleksowy remont serwerowni. Wykonawcą była firma Wagmar. Wymiany stolarki drzwiowej w gabinetach prezydentów dokonała firma Larix.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz