sobota, 11 kwietnia 2009

A. Wojak - laureatka Wojewódzkiego Konkursu J. Polskiego z Historią

Agnieszka Wojak- uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Kwaśniewskiego w Zblewie laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego z Historią.Agnieszka Wojak uczęszcza do klasy szóstej szkoły podstawowej. Począwszy od najmłodszych lat wyróżnia się wysokimi wynikami w nauce. Swoje wszechstronne zainteresowania rozwija w szkolnych kołach zainteresowań. Jednym z nich jest Szkolne Koło Teatralne. Niejednokrotnie swoimi zdolnościami aktorskimi zadziwia szkolną widownię oraz grono pedagogiczne.

W roku szkolnym 2007/2008 Agnieszka zajęła II miejsce w Okręgowych Eliminacjach XXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej oraz III miejsce w Dekanalnym Konkursie "Wielkie są dzieła Twe Panie".

W bieżącym roku szkolnym Agnieszka przygotowywała się do eliminacji diecezjalnych Metropolitalnego Konkursu Biblijnego w Pelplinie pod opieką nauczyciela religii pani Beaty Kośnik, zajmując I miejsce.

Osiągnięciem tegorocznym Agnieszki jest zdobycie tytułu laureata konkursu interdyscyplinarnego języka polskiego z historią organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.


Uczennica przygotowywała się do tego konkursu pod kierunkiem pani Haliny Jaworskiej - nauczyciela języka polskiego oraz pani Longiny Tomaszewicz nauczyciela historii.


Prawa i przywileje laureatów:

- tytuł "Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka polskiego z historią",

- celująca ocena roczna z przedmiotów objętych konkursem
- zwolnienie ze sprawdzianu po klasie szóstej równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku.

Agnieszka za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia w konkursach przedmiotowych otrzymała stypendium naukowe oraz dołączyła do grona najwybitniejszych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Kwaśniewskiego w Zblewie.

Gratulujemy Agnieszce, rodzicom oraz nauczycielom.

Gabriela Prengel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz