wtorek, 7 kwietnia 2009

Straż Pożarna - zdarzenia 30.03 - 5.04.2009r.

Starogard Gdański, 2009-04-06

Krótka informacja ze zdarzeń za okres 30.03.2009r. - 05.04.2009r.


1. 31.03.2009 r., Trzcińsk - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy poza jezdnią po dachowaniu. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby jadące pojazdem (w chwili przybycia straży pożarnej osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem). Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator oraz udzielono medycznej pomocy przedlekarskiej poszkodowanym m.in. poprzez opatrzenie ran, założenie kołnierzy ortopedycznych oraz udzielenie wsparcia psychicznego. Następnie osoby poszkodowane przekazano obsłudze Pogotowia Ratunkowego. Ruchem kierowano wahadłowo. Dalsze czynności prowadziła Policja.


2. 01.04.2009 r., Dąbrowa - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody na poboczu jezdni. Do zdarzenia doszło w wyniku uderzenia w tył zaparkowanego na poboczu pojazdu VW Golf, w którym znajdowały się dwie osoby. W chwili przybycia jednostek straży pożarnej poszkodowanymi zajmowały się służby medyczne. Policja była na miejscu zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia. Dwie osoby biorące udział w wypadku wymagały hospitalizacji i zostały zabrane do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych strażacy usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.


3. 02.04.2009 r., Zblewo - pożar

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali budynek gospodarczy objęty w całości pożarem. Budynek mieszkalny oraz drugi budynek gospodarczy oddalone o 4 m zagrożone były bezpośrednio pożarem. Strażacy błyskawicznie podjęli działania gaśnicze w natarciu oraz w obronie: podano prąd wody w natarciu na palący się obiekt oraz prąd wody w obronie budynku mieszkalnego. Następnie dogaszano elementy konstrukcyjne. Zasilanie wodne prowadzono z hydrantu oddalonego o 250m. Pogotowie Energetyczne odłączyło prąd elektryczny na słupie.


4. 03.04.2009 r., Starogard Gdański - pożar

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali palącą się komorę silnika pojazdu osobowego. Strażacy zabezpieczyli teren działań oraz podjęli działania gaśnicze: podano prąd piany ciężkiej w natarciu do komory silnika. W tym samym czasie ratownicy zakręcili zawór zbiornika z gazem LPG.


5. 03.04.2009 r., Karolewo - pożar

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali pożar części budynku mieszkalnego. Pogotowie Energetyczne odłączyło dopływ prądu elektrycznego do budynku. Właściciel mieszkania przebywał na zewnątrz budynku. Palił się strop oraz konstrukcja dachu. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze: jeden prąd w natarciu do wnętrza budynku oraz drugi po drabinie na dach. Następnie strażacy usunęli tlące się materiały: zdemontowano nadpalony strop, zdjęto uszkodzone poszycie dachu.


6. 04.04.2009 r., Starogard Gdański - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dwa pojazdy po zderzeniu. W jednym z pojazdów znajdowała się osoba poszkodowana, której ratownicy udzielili pierwszej pomocy przedlekarskiej. Osobę przekazano przybyłej na miejsce wypadku karetce Pogotowia Ratunkowego. W czasie działań druga z osób biorących udział w wypadku zaczęła uskarżać się na ból w klatce piersiowej. Osoba ta również została zabrana przez karetkę do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji strażacy usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.


7. 05.04.2009 r., Czarna Woda - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dwa pojazdy osobowe po zderzeniu czołowym. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili pomocy medycznej przedlekarskiej osobie poszkodowanej. Po przybyciu karetki Pogotowia Ratunkowego osobę poszkodowana przekazano służbom medycznym. Druga osoba po jakimś czasie zaczęła uskarżać się na ból nogi i biodra. Zadysponowano drugą karetkę Pogotowia Ratunkowego. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej. Odcinek jezdni uprzątnięto z zabrudzeń powypadkowych.


Od początku roku Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim odnotowało 60 pożarów traw.

Sporządził: mł. ogn. Karina StankowskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz