wtorek, 14 kwietnia 2009

Gmina Skarszewy. Droga Krzyżowa

W piątkowy wieczór 3 kwietnia ulicami Skarszew wyruszyła Droga Krzyżowa. Mieszkańcy w żywy, obrazowy sposób mogli przeżywać mistykę Męki Chrystusa.

W Krzyżu Miłości nauka

Krzyż - symbol chrześcijaństwa przedstawiciele poszczególnych grup społecznych zamieszkujących nasze miasto, przedstawiciele różnych zawodów, członkowie stowarzyszeń przekazywali sobie przy poszczególnych stacjach. Na swoje ramiona brali Go kobiety i matki, mężczyźni i ojcowie, przedsiębiorcy, policja, strażacy, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Caritasu, Communio In Christo, pracownicy urzędu miejskiego, uczniowie skarszewskich szkół, emeryci i renciści.

Wymowa takiej formy Drogi Krzyżowej była jasna - każdy z nas ma swój Krzyż i każdy powinien godnie Go nieść, ucząc się przy tym cierpienia, odkrywając jego sens i pamiętając o woli Boga, wypływającej z miłości. W czytaniach towarzyszących poszczególnym stacjom zawarte było jasne przesłanie - o ciężarze każdego Krzyża decyduje to, jak każdy z nas kieruje swoim życiem i na ile ma w nim miejsce boża obecność.

Mieszkańcy Skarszew bardzo licznie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej - idąc ulicami miasta tylko gdzieniegdzie można było zauważyć oświetlone okna. Nasuwa się jeszcze jedna refleksja; nic nie integruje ludzi tak, jak wiara, nic tak do siebie nie zbliża. Żadne inne wydarzenie nie gromadzi takiej liczby ludzi, połączonych jedną ideą.

Zdjęcia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz