środa, 29 kwietnia 2009

Kamionka. LLKS na Mistrzostwach Parafii w przełajach

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Diecezji Pelplińskiej w biegach przełajowych (25.04) rozgrywanych od kilku lat w Kamionce. Zawodnicy reprezentujący swoje parafie wywalczyli łącznie 5 miejsc medalowych. Po tytuł mistrzowski sięgnął Tomasz Kotowski z parafii Smętowo, który w biegu szkół gimnazjalnych na 1500m nie dał szans swoim rywalom. W tym samym biegu drugą pozycję mocnym finiszem zdobył Filip Siuda.

W kategorii szkół podstawowych kl. 4-6 nasi podopieczni, również ze smętowskiej parafii, Dagmara Openkowska i Przemysław Wawrzonkowski, swoje biegi ukończyli na II miejscu.

Na początku zawodów prezes naszego klubu p. Henryk Główczewski, poproszony przez organizatora zawodów ks. Andrzeja Talińskiego zachęcał zgromadzoną młodzież do aktywnego trybu życia. Omówił swoje sukcesy i przekonywał do udziału w zajęciach treningowych.

Pomyślnie rozpoczyna się nowy sezon dla naszych biegaczy. Wkrótce nasi młodzicy rozpoczną starty na bieżni tartanowej. Pierwsze zawody zaplanowaliśmy na rozpoczęcie sezonu - 2 maja na stadionie w Sopocie na dystansie 1000m. Kolejne na lidze młodzików
w Chojnicach, w której po raz pierwszy LLKS weźmie udział.