wtorek, 14 kwietnia 2009

Skarszewy. Dzieci zaśpiewały Papieżowi

Pamięć o Nim wyrośnie razem z nimi


Nie tylko dorośli - czyli Chór Kościelny "Lutnia" i Skarszewskie Towarzystwo Śpiewacze oddawali hołd naszemu zmarłemu Papieżowi w rocznicę jego odejścia - również najmłodsi w dniu 2 kwietnia uczcili pamięć Ojca Świętego.

Wieczorem dzieci i młodzież ze skarszewskich szkół spotkały się w kościele pw. Św. Michała Archanioła, gdzie przedstawiły licznie zebranym wiernym spektakl słowno - muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II.

Przed stopniami głównego ołtarza ustawiono z czerwonych zniczy ogromne płonące serce, za plecami młodych wykonawców zaś umieszczono ekran multimedialny, na którym wyświetlano sceny z życia papieża, sentencje z jego nauk, grafiki z motywem sylwetki Ojca Świętego.


Wrażenie ogólne było niesamowite - to był spektakl na którym zagrano dźwiękiem, słowem i obrazem. I - nie był to bynajmniej spektakl żałobny - dzieci wiedzą chyba najlepiej, że nauki naszego Papieża były oparte na radości, miłości i nadziei.

Niektórzy z wykonawców z pewnością nie będą pamiętały czasów, w których Jan Paweł II był wśród nas - w momencie jego śmierci mogły mieć najwyżej kilka lat, ale to, że są ludzie (nauczyciele, katecheci, księża, rodzice), którzy zaszczepiają w nich fundament nauk JPII, sprawi zapewne, że powiedzą o Janie Pawle II - "nasz papież".

Po zakończeniu koncertu, o godzinie 21.37 dzieci, młodzież i zebrani wierni wraz z księdzem Ryszardem Konefałem wyszli przed kościół i pod pomnikiem Jana Pawła II zapalili znicze. Odśpiewano też "Barkę". Ksiądz proboszcz kilka razy podkreślał, że powinniśmy wierzyć w duchową obecność Ojca Świętego wśród nas. W tym mistycznym momencie - nocą, przed oświetlonym pomnikiem, wpatrując się w płonące znicze rzeczywiście łatwo było w to uwierzyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz