środa, 29 kwietnia 2009

Smętowo. Rekord Czwartków pobity!

Czwartkowe spotkania z Królową Sportu organizowane przez dwa zaprzyjaźnione ze sobą kluby lekkoatletyczne LLKS "Ziemi Kociewskiej" w Skórczu i Smętowie oraz nasz smętowski GOKSiR rozegrały kolejne zawody rundy wiosennej II edycji Czwartków La dla uczniów szkół z całego powiatu.


W dwóch zawodach rozegranych na skórzeckim i smętowskim stadionie (16 i 23 kwiecień) wystartowało ponad 240 młodych lekkoatletów. Rekord dotychczasowych czwartków padł
w Smętowie, kiedy to na udział wzięło 124 czwartkowiczów. Na listach startowych mamy już 174 zawodników, uczniów szkół podstawowych ze Skórcza, Kopytkowa, Smętowa, Lubichowa, Osiecznej, Wielkiego Bukowca, Barłożna, Pączewa i Bobowa, a więc z 5 gmin. Na każdych zawodach dopisujemy nowych lekkoatletów chcących miło i aktywnie spędzić wolny czas. Oczywiście liczymy, że kolejne szkoły i gminy przyłączą się do naszego programu.

W obu zawodach rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie. Wielu zawodnikom udało się pobić własne rekordy życiowe. Znakomity wynik uzyskała w samotnym biegu Anna Czapiewska, uczennica klasy V z Lubichowa, która na 600m uzyskała czas 1:50,40. Można rzec, że "etatowa" zwyciężczyni prawie wszystkich odbywających się biegowych imprez w naszym powiecie będzie walczyć o ponowne zwycięstwo w finale ogólnopolskim i wyjazd na wycieczkę do Paryża, którą fundują organizatorzy. Dobry wynik uzyskał także młody sprinter Igor Deliński, który 60m na bieżni w Skórczu pokonał w czasie 8,3 s.

Dodatkowa klasyfikacja dla uczniów gimnazjów i liceów w konkurencjach biegowych stwarza również szanse do rozwoju trochę starszej i uzdolnionej młodzieży. W pierwszym rzucie czwartków, 16 kwietnia, bardzo dobre wyniki uzyskali również średniodystansowcy. Bieg na 600m w czasie 1:31,50 pokonał Jakub Wójcicki, licealista ze Skórcza. Za nim na metę wpadli kolejno Tomasz Kotowski (1:36,80) oraz Filip Siuda (1:37,1) obaj uczniowie I klasy gimnazjum w Smętowie.
W kategorii dziewcząt na tym samym dystansie bezkonkurencyjna po raz kolejny była Natalia Dzienniak z Lubichowa. W samotnym biegu zwyciężyła w czasie 1:49,50

Wyniki naszych czwartkowiczów dostępne są na stronie ogólnopolskiego organizatora www.czwartki.pl, gdzie można porównać wyniki naszych podopiecznych w na tle czwartków z całej polski. Więcej na temat naszych zawodów, wraz z wynikami i galerią zdjęć znaleźć można na stronie www.goksirsmetowo.pl.

Warto przypomnieć, że 40 osobowa ekipa najlepszych zawodników będzie reprezentowała powiat starogardzki na finale ogólnopolskim w Warszawie, który odbędzie się w dniach 12 - 14 czerwca br. Skład reprezentacji zostanie ustalony po tzw. Finale miejskim, który odbędzie się 4 czerwca
w Skórczu.

Dla ciekawostki dodamy, że czwartki la wpisane do ogólnopolskiego programu Grand Prix Czwartków La. W powiecie starogardzkim, organizowane na co dzień w Skórczu i Smętowie Gr. są największą cykliczną imprezą sportową dla dzieci i młodzieży. W całej Polsce projekt obejmuje udział ponad kilka set tysięcy uczniów.

Kolejne zawody już 7 maja na stadionie w Smętowie Granicznym. Rozpoczęcie jak zwykle o godz. 15.30. Zapraszamy zawodników, opiekunów i sympatyków oraz kibiców Królowej Sportu i nie tylko.

Karol Nowakowski

RELACJA ZDJĘCIOWABrak komentarzy:

Prześlij komentarz