wtorek, 14 kwietnia 2009

Straż Pożarna - zdarzenia 6.04 - 12.04.2009


Krótka informacja ze zdarzeń za okres 06.04.2009r. - 12.04.2009r.06.04.2009 r., gmina Zblewo, droga Krajowa nr 22 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy i skuter po zderzeniu. W wyniku wypadku poszkodowana została osoba kierująca skuterem, której udzielono medycznej pomocy przedlekarskiej. Po przybyciu karetki Pogotowia Ratunkowego osobę poszkodowaną przekazano służbom medycznym. Po czynnościach dochodzeniowych z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


06.04.2009 r., gmina Osieczna, Szlachta - pożar budynku gospodarczego

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali palący się budynek gospodarczy. Strażacy natychmiast podjęli działania gaśnicze. Następnie strażacy dogaszali tlące się elementy budynku oraz zgromadzone materiały przelewając je wodą.


11.04.2009 r., gmina Skórcz, Ryzowie - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali pojazd po uderzeniu w drzewo. Kierujący znajdował się poza pojazdem, a w pojeździe znajdowały się dwie zakleszczone osoby. Na miejscu zdarzenia znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego i Policja. Strażacy ochotnicy z OSP Skórcz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie strażacy przystąpili do uwalniania osób zakleszczonych w pojeździe przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Po uwolnieniu osoby poszkodowane przekazano służbom medycznym. Niestety lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon jednej z osób poszkodowanych. Do poszkodowanego dziecka zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zabezpieczali miejsce lądowania śmigłowca LPR. Policja kierowała ruchem drogowym. Po czynnościach dochodzeniowo-śledczych pojazd załadowano na lawetę Pomocy Drogowej. Strażacy usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.

12.04.2009 r., gmina Starogard Gdański, Trzcińsk, droga wojewódzka nr 222 - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali 3 pojazdy po zderzeniu. Dwa z nich znajdowały się na jezdni, jeden w przydrożnym rowie po uderzeniu w przydrożną kapliczkę. W zdarzeniu brało udział 7 osób, z czego dwie odniosły obrażenia i zostały zabrane przez karetki Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, natomiast przedstawiciele Policji rozpoczęli poszukiwania dwóch zbiegłych z miejsca zdarzenia osób. Po zakończeniu czynności policyjnych pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.


12.04.2009 r., gmina Starogard Gdański, Trzcińsk - pożar

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dym, który wydobywał się z okna piwnicznego. Zadymienie stwierdzono również w holu budynku. Odłączono dopływ energii elektrycznej do budynku. Strażacy po dotarciu do źródła pożaru ewakuowali przez wybite okno tlące się przedmioty, które następnie dogaszano na zewnątrz budynku. Strażacy przewietrzyli zadymione pomieszczenia.


W dniach od 06.04 - 12.04.2009 r. strażacy Powiatu Starogardzkiego uczestniczyli w 44 zdarzeniach związanych z gaszeniem pożarów suchych traw.
6. 04.04.2009 r., Starogard Gdański - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dwa pojazdy po zderzeniu. W jednym z pojazdów znajdowała się osoba poszkodowana, której ratownicy udzielili pierwszej pomocy przedlekarskiej. Osobę przekazano przybyłej na miejsce wypadku karetce Pogotowia Ratunkowego. W czasie działań druga z osób biorących udział w wypadku zaczęła uskarżać się na ból w klatce piersiowej. Osoba ta również została zabrana przez karetkę do szpitala. Po czynnościach dochodzeniowych Policji strażacy usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.


7. 05.04.2009 r., Czarna Woda - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali dwa pojazdy osobowe po zderzeniu czołowym. Osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili pomocy medycznej przedlekarskiej osobie poszkodowanej. Po przybyciu karetki Pogotowia Ratunkowego osobę poszkodowana przekazano służbom medycznym. Druga osoba po jakimś czasie zaczęła uskarżać się na ból nogi i biodra. Zadysponowano drugą karetkę Pogotowia Ratunkowego. Osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji pojazdy załadowano na lawety pomocy drogowej. Odcinek jezdni uprzątnięto z zabrudzeń powypadkowych.


Od początku roku Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Starogardzie Gdańskim odnotowało 60 pożarów traw.

Sporządził: mł. ogn. Karina StankowskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz